Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2016, 17:36

autor: Patryk Batko

Ponad 5700 graczy EVE Online zniszczyło największą strukturę w kosmosie

W miniony weekend w EVE Online miała miejsce ogromna bitwa, której zakończeniem było zniszczenie cytadeli nazywanej "Gwiazdą Śmierci". Była ona częścią trwającej kilka miesięcy wojny z udziałem dziesiątków ugrupowań i tysięcy graczy.

Świat Eve Online jest ogromny. Każdy statek, stacja i cytadela są gigantyczne, a zaangażowanie graczy niemierzalne. Co kilka miesięcy ze świata gry od CCP Games docierają do nas informacje o kolejnej bitwie określanej mianej tej największej, historii rozumianej tylko przez innych pilotów, czy aktualizacji, która zmienia rozkład sił. Tym razem doszło do zmasowanego ataku frakcji Pandemic Legion na frakcję Circle of Two (CO2). Celem była ogromna cytadela w grze nazywana Keepstar, którą możemy określić mianem Gwiazdy Śmierci. Budowle te są tak drogie, że wymagają połączenia sił setek graczy, by zostać ukończonymi. Około 5700 graczy wzięło udział w ostatecznym starciu, niszcząc strukturę wartą miliardy w wirtualnej walucie.

Eve Online jest MMO osadzonym w świecie science-fiction, gdzie gracze wcielają się w pilotów i mogą zostać kosmicznymi górnikami, eksplorować niezbadane obszary, walczyć z innymi graczami, bądź formować koalicje nazywane Korporacjami. Gildie te tak jak w innych sieciowych tytułach walczą o dominację, jednak wojny w Eve Online od zawsze były niezwykłe. Po każdej potyczce wyliczane są straty nie tylko w wirtualnej walucie ISK, ale również w dolarach. Ostatnia bitwa była szczególnie interesująca.

W kwietniu tego roku do gry trafiła aktualizacja Citadel, pozwalająca na budowanie opisanych powyżej kosmicznych miast. Taka budowla to miejsce zamieszkania milionów postaci niezależnych i bardzo silna fortyfikacja pozwalająca na utrzymanie władzy nad regionem kosmosu. Każdy Keepstar zawiera również potężną broń, skuteczną przeciwko największym statkom wrogów. Stacja kontrolowana przez CO2 została oblężona i koalicja skupiona wokół Pandemic Legion zbudowała tymczasowe bazy, które nieustannie wysyłały statki bombardujące tarcze chroniące cytadelę. Pomimo zadania mocnych strat atakującym, siły agresorów jedynie skupiły jeszcze większą armię.

Keepstar na sekundy przed ostatecznym wybuchem. - Ponad 5700 graczy Eve Online zniszczyło największą strukturę w kosmosie  - wiadomość - 2016-12-13
Keepstar na sekundy przed ostatecznym wybuchem.

Tydzień temu siły CO2 ewakuowały się, pozostawiając stację wyłącznie z jej systemami obronnymi. Po zbliżeniu się głównego trzonu oddziałów Pandemic Legion, Keepstar uruchomił potężne działo, które jednak nie podołało kilku tysiącom wrogich pilotów. W serwisie Twitch.TV możecie zobaczyć przebieg całej bitwy lub sam moment wybuchu gigantycznej konstrukcji.

W promocyjnych materiałach przygotowanych przed bitwą jak i po starciu usłyszeć możecie wypowiedzi samych graczy. Pracownik CCP Games potwierdził na twitterze, że była to największa bitwa w historii Eve Online. Wartość strat, według samych uczestników bitwy, wielokrotnie przekroczyła koszt stacji, którą wycenia się na około 10 tysięcy dolarów po konwersji wirtualnej waluty.