Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2018, 11:24

Ponad 18 mln użytkowników jednocześnie nowym rekordem Steam

Padł kolejny rekord liczby graczy korzystających jednocześnie z usługi Steam. Wczoraj jednocześnie zalogowanych było ponad 18 milionów osób.

Popularność Steam nie przestaje rosnąć. - Ponad 18 mln użytkowników jednocześnie nowym rekordem Steam - wiadomość - 2018-01-07
Popularność Steam nie przestaje rosnąć.

Serwis Steam Database, zajmujący się gromadzeniem i analizowaniem danych z serwisu firmy Valve, poinformował, że wczoraj usługa ta pobiła kolejny rekord popularności. W najgorętszym momencie dnia jednocześnie ze Steam korzystało ponad 18 milionów osób, z czego trochę ponad siedem milionów bawiło się w którąś z gier dostępnych w serwisie.

Warto przypomnieć, że rok temu pisaliśmy o analogicznym rekordzie, który wtedy wynosił 14 mln użytkowników jednocześnie. Jak widać, przez te dwanaście miesięcy popularność serwisu Steam uległa sporemu zwiększeniu.

Ponad 18 mln użytkowników jednocześnie nowym rekordem Steam - ilustracja #2

Natomiast listopadowy rekord wynosił 17,5 miliona zalogowanych użytkowników. Spodziewamy się, że nie będziemy musieli długo czekać na przebicie granicy 19, a może nawet 20 mln.

Wzrost użytkowników częściowo jest zasługą szalonej popularności strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia jednocześnie bawiło się w nią ponad 3,1 mln osób. Pokazuje to skalę sukcesu gry. W serwisie Steam jest ona po prostu bezkonkurencyjna.

Pozostając przy temacie Steam warto przypomnieć, że w tym tygodniu poznaliśmy zwycięzców Steam Awards 2017. Platformówka Cuphead zwyciężyła w dwóch kategoriach - „Najlepsza ścieżka dźwiękowa” oraz „Lepsze, niż się spodziewaliśmy”.

Z kolei we wtorek pisaliśmy o opublikowaniu przez Valve listy stu gier, które w 2017 roku wygenerowały największy dochód brutto na Steamie.

  1. Oficjalna strona Steam