Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2022, 07:16

autor: Adrian Werner

Polski Alaskan Truck Simulator opóźniony, bo twórcy nie dogadali marketingu

Polska gra Alaskan Truck Simulator zaliczy opóźnienie. Wydawca miał nie dopełnić obowiązków marketingowych, przez co deweloperzy zdecydowali się nie wypuścić produkcji zgodnie z planem.

Źrodło fot. Road Studio
i

Mamy złe wieści dla osób wyczekujących premiery Alaskan Truck Simulatora, czyli gry łączącej symulator ciężarówki z elementami survivalowymi, nad którą pracuje polski zespół Road Studio. Z komunikatu giełdowego dowiedzieliśmy się, że produkcja zaliczyła opóźnienie.

  1. Niestety nie podano nowej daty premiery. Pierwotnie produkcja miała ukazać się 7 grudnia tego roku.
  2. Powód opóźnienia jest nietypowy. Gra została praktycznie ukończona, ale twórcy nie uzyskali od wydawcy, czyli firmy Movie Games, informacji o strategii marketingowej oraz już podjętych działaniach w tej kwestii.
  3. Umowa wydawnicza między tymi podmiotami stanowi, że zespół Road Studio musi zaakceptować plan marketingowy wydawcy przed wypuszczeniem gry.
  4. Nowy termin premiery zostanie ustalony po tym, jak Movie Games dopełni swoich obowiązków w tej kwestii. Do tego momentu Road Studio będzie pracowało nad ulepszeniem gry.

Decyzja twórców nie powinna nikogo dziwić. Alaskan Truck Simulator wydaje się mieć spory potencjał sprzedażowy, więc wypuszczenie gry bez odpowiedniego wsparcia marketingowego byłoby nierozsądnym posunięciem.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza w pierwszej kolejności na pecety, a w dalszej na konsole Xbox One i PlayStation 4. Zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Wersję PC będziemy mogli kupić w serwisach Steam, GOG.com oraz Epic Games Store.

  1. Alaskan Truck Simulator na Steamie
  2. Oficjalna strona gry
E3 2021