Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 czerwca 2016, 12:19

autor: Adrian Werner

Pokemon GO zadebiutuje już w lipcu. Gra dostanie też gadżet Pokemon GO Plus

Podczas targów E3 firma Nintendo poinformowała, że mobilne Pokemon GO zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a wkrótce potem do sprzedaży trafi współpracujący z grą gadżet Pokemon GO Plus.

Pokemon GO to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych gier mobilnych tego roku. W ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się całkiem sporo na temat mechanizmów rozgrywki tego projektu, ale wciąż nieznana pozostawała data premiery. Teraz wreszcie otrzymaliśmy potwierdzenie, że tytuł zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Informacje te pochodzą z oficjalnego streama zorganizowanego przez firmę Nintendo podczas targów E3. Schowany w morzu zapowiedzi i materiałów konsolowych znalazł się tam fragment, podczas którego legendarny projektant Shigeru Miyamoto ogłosił, że współpracujący z produkcją gadżet znany jako Pokemon GO Plus zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a sama gra ukaże się trochę wcześniej.

Podczas E3 ujawniono również kilka nowych informacji. Nintendo zapewniło, że gra zawierać będzie wiele z ukochanych przez fanów mechanizmów i rozwiązań. Przykładowo, zachowane zostanie powiązane typów pokemonów z lokacjami, w których występują. Np. trawiastego pokemona złapiemy na łąkach, a wodnego w portach miejskich i nad rzekami. Najcenniejsze stworki będą trudne do schwytania i jeśli nie uda nam się to za pierwszym podejściem, to potencjalna zdobycz ucieknie.

Gra położy nacisk na rozwój Pokemonów nie poprzez walkę (choć tej nie zabraknie), ale poprzez ewolucję w formie łączenia zgromadzonych stworków. Celem autorów jest bowiem zachęcenie graczy do kolekcjonowania jak największej ilości okazów, co wiązać się będzie z intensywnym zwiedzaniem świata rzeczywistego. Dlatego w dniu premiery zabraknie systemu handlu wymiennego z innymi trenerami i ta opcja zostanie dodana dopiero w późniejszym terminie.

Ponadto podano kilka nowych konkretów odnośnie wspomnianego gadżetu Pokemon GO Plus. Ma on pozwolić graczom na chwytanie stworków bez wyciągania telefonu. Wibracje poinformują nas o znajdującym się w pobliżu okazie, a różnokolorowe światła przekażą czy udało nam się złapać stworka, czy nie. Urządzenie ma kosztować 34,99 dolara, czyli ok. 140 złotych i będzie się komunikowało z urządzeniem mobilnym za pomocą połączenia Bluetooth. Trochę dużo, jak na prosty gadżet, ale warto pamiętać, że Pokemon GO Plus nie będzie wymagane do zabawy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO