Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 marca 2016, 11:23

Pokemon GO - wyciekły pierwsze fragmenty rozgrywki

W sieci pojawił się krótki fragment zapisu prezentacji gry Pokemon GO, który pozwala po raz pierwszy zobaczyć, jak ta mobilna odsłona cyklu firmy Nintendo będzie prezentowała się w akcji.

Pokemon GO zapowiada się na jedną z najważniejszych premier tego roku. Będzie to prawdziwy test tego, jaki potencjał mają marki firmy Nintendo na rynku mobilnym, a do tego projekt może wiele zdziałać w kwestii popularyzacji gier korzystających z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Teraz, dzięki zarejestrowanemu podczas konferencji SXSW fragmentowi prezentacji, dowiedzieliśmy się wreszcie jak projekt będzie prezentował się w akcji.

Organizatorzy nie zezwalali na rejestrowanie prezentacji, więc filmik został nagrany po kryjomu. Dlatego jest krótki i podłej jakości, a do tego zapewne dosyć szybko zostanie usunięty. Mimo to warto go obejrzeć, gdyż jest to pierwszy raz, gdy fani mogą zobaczyć jakiekolwiek fragmenty rozgrywki z tego projektu.

Zgodnie z zapowiedziami, akcja gry będzie się toczyła w naszym własnym świecie, rejestrowanym za pomocą kamer telefonów i tabletów. Na ten obraz nałożone następnie zostaną trójwymiarowe elementy związane z rozgrywką, takie jak postacie czy przedmioty. Podstawowa idea stojąca za całą zabawą ma być taka sama jak w odsłonach cyklu wydawanych na konsole przenośne. Gracze będą więc spędzali czas na szukaniu pokemonów, łapaniu ich, szkoleniu, a następne wystawianiu stworków do walki z wychowankami innych trenerów.

Autorzy mają sporo doświadczenia w tworzeniu gier korzystających z rozszerzonej rzeczywistości i Pokemon GO ma uniknąć typowych problemów tej kategorii. Interakcje z innymi graczami będą asynchroniczne, co oznacza, że nie będziemy musieli być z nimi w tym samym czasie w tym samym miejscu. Ponadto algorytmy zapełniające świat wirtualnymi elementami zostaną opracowane tak, aby od zabawy dzielił nas będzie co najwyżej krótki spacer.

Nie zabraknie także rozbudowanych opcji społecznościowych. Gracze dołączą do jednej z kilku rywalizujących ze sobą frakcji, a ich sukcesy i porażki wpłyną na układ sił w całym wirtualnym świecie. Pojawi się także opcja wymieniania się pokemonami z innymi użytkownikami. Przypomnijmy na koniec, że Pokemon GO zadebiutuje w tym roku w wersjach na iOS i Androida.