Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 lipca 2016, 13:09

autor: Adrian Werner

Pokemon GO – premiera w Europie, pierwsza aktualizacja i nowe rekordy (PokeRaport #2)

Pokemon GO ukazało się już w dwóch pierwszych europejskich krajach, choć nie ma wśród nich jeszcze Polski. Gra dostała także pierwszą aktualizację. Ponadto okazało się, że jest najbardziej popularną mobilną produkcją w historii USA.

Mieszkańcy wielu krajów już od kilku dni cieszą się grą Pokemon GO, ale my wciąż czekamy na oficjalną premierę w Polsce. Wiele wskazuje na to, że nastąpi ona już wkrótce. Produkcja zadebiutowała bowiem wczoraj na rynku niemieckim, jako pierwszym w Europie, a kilka godzin temu ukazała się w Wielkiej Brytanii. Mamy więc nadzieję, że wkrótce dotrze również do nas.

Przypomnijmy, że opóźnienia premier wynikają ze znacznie większego niż się spodziewano zainteresowania grą. Przygotowane przez autorów serwery nie wytrzymują obciążenia, więc w pierwszych dwóch dniach pojawiały się spore problemy z połączeniami. Oczywiście, najwięksi fani nie czekają na premierę w swoich krajach i zamiast tego ręcznie instalują Pokemon GO za pomocą pobranych samodzielnie plików aplikacji, o czym pisaliśmy tutaj.

Światowy sukces

Sukces gry przerósł wszystkie, nawet najbardziej optymistyczne prognozy. Według danych serwisu Survey Monkey Pokemon GO to najpopularniejsza gra mobilna w historii rynku amerykańskiego. Codziennie bawi się w nią bowiem 21 milionów użytkowników z tego kraju. Dla porównania, poprzednim rekordzistą było Candy Crush Saga, które w swoich najlepszych czasach, czyli roku 2013, mogło się pochwalić 20 mln graczy dziennie w USA.

Źródło: Surveymonkey.

Co więcej, Pokemon GO dopiero się rozkręca i można się spodziewać, że liczebność społeczności znacząco jeszcze wzrośnie. Analitycy Survey Monkey prognozują, że na Androidzie wkrótce będzie korzystało codziennie z tej gry więcej osób niż z aplikacji Snapchat.

Aktualizacja 1.01

Warto dodać, że Pokemon GO doczekało się również pierwszej aktualizacji. Na razie dostępna jest ona tylko na iOS-ie, ale lada chwila trafi także na Androida. Patch poprawia stabilność logowania się do systemu oraz sprawia, że po wymuszonym wylogowaniu nie musimy ponownie wpisywać loginu i hasła. Ponadto usunięto kilka błędów technicznych. Przypomnijmy na koniec, że twórcy pracują już nad nową zawartością i jedna z przyszłych łatek ma dodać m.in. mechanikę wymieniania się pokemonami.

Recenzja gry Pokemon GO (w przygotowaniu) – wczesny dostęp, ale masa frajdy