Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2020, 11:12

autor: Dameredet

Pojedynki na szable w grze twórcy animacji do Wiedźmina

Jeżeli jesteście fanami szermierki, uwielbiacie realistyczne animacje albo kochacie historyczną poprawność, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Powstaje Hellish Quart – bijatyka na miarę XVII wieku.

Pojedynki na szable w grze twórcy animacji do Wiedźmina - ilustracja #1
W grze dostępne będą kampania dla jednego gracza, tryb arcade i lokalny multiplayer.

Hellish Quart – niezależna gra poświęcona szermierce – pojawiła się na platformie Steam; „wkrótce” ma znaleźć się we wczesnym dostępie. Jednak już teraz można stwierdzić, że na tę produkcję zdecydowanie warto czekać.

Animacje jak u Geralta

Płynność ruchu postaci robi wrażenie, ale to chyba nie powinno nas dziwić. Autor gry, Jakub Kisiel, to weteran animacji. Od 2004 roku pracował jako animator 3D kolejno w Tannhauser Gate, People Can Fly i CD Projekt RED, gdzie przez rok zajmował się animacją Geralta w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Co więcej, w produkcji Hellish Quart wykorzystano motion capture, a w projekcie uczestniczyli prawdziwi szermierze.

Grywalna lekcja historii

Gra została osadzona w świecie XVII-wiecznej Rzeczypospolitej targanej różnymi konfliktami. Dzięki temu w Hellish Quart przyjdzie nam powalczyć z zaporoskimi Kozakami, polskimi huzarami, Tatarami krymskimi, szwedzkimi rajtarami, tureckimi janczarami, a także z francuskimi muszkieterami. Co ciekawe, wszystkie stroje pojawiające się w grze to trójwymiarowe skany reprodukcji ubrań z tamtego okresu. Ma to nadać grze odpowiedniego klimatu i pomóc w utrzymaniu wysokiego poziomu realizmu. W grze użyjemy kilku rodzajów broni: między innymi szabli, rapierów i pałaszy.

Hellish Quart jest grą godną uwagi z jeszcze jednego powodu. Gra jest silnie oparta na fizyce. Wszystkie zadane przez nas obrażenia będą obliczane w czasie rzeczywistym, w kontakcie ze sobą ostrza stawiają rzeczywisty opór, a blokowanie jest tu absolutną koniecznością, gdyż jeden cios może pozbawić życia. Aby wygrać, należy popisać się wyczuciem czasu, techniką, szybkością i sprytem.

Wystarczy zerknąć na komentarze pod teaserem gry żeby zobaczyć, jak wielkie zainteresowanie wzbudziła produkcja Jakuba Kisiela. Jeśli chcecie dodać Hellish Quart do swojej listy życzeń, możecie to zrobić tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20

Hellish Quart

Hellish Quart