Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 15 marca 2022, 12:40

autor: Adam Królak

Pojedynek moderów w Elden Ring; hard mode w opozycji do easy mode

Poziom trudności Elden Ring to kwestia dyskusyjna. Niektórzy uważają, że gra jest za prosta, a inni frustrują się po kolejnych przegranych pojedynkach. Na szczęście scena moderska nie zawodzi i każdy może znaleźć modyfikację dla siebie.

AKTUALIZACJA:

Autorzy obu modów udzielili nam zgody na hostowanie mirrorów ich projektów wraz z instrukcjami instalacji:

  1. Easy Mode For Elden Ring – pobierz mod z naszego FTP
  2. Prepare To Die (Hard Mode) - pobierz mod z naszego FTP

Debata na temat poziomu trudności Elden Ring na pewno będzie toczyć się przez lata. Dla niektórych najnowsza produkcja FromSoftware jest zbyt trudna, z kolei inni gracze liczyli na większe wyzwanie. Na szczęście scena moderska nie zawodzi i zarówno jedni, jak i drudzy znajdą mody dla siebie.

Moderzy zmieniają balans rozgrywki w Elden Ring

Pierwsza z modyfikacji, jaką możemy znaleźć na NexusMods, to Easy Mode For Elden Ring. Jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest ona do osób, które nie chcą co chwilę widzieć na swoim ekranie napisu „Nie żyjesz” lub po prostu uważają, że poziom trudności jest na tyle wysoki, że psuje zabawę.

Mod stworzony przez użytkownika odashikonbu nie tylko zmniejsza otrzymywane obrażenia o połowę, ale także zwiększa siłę ataku o 1/4 oryginalnej wartości. To nie wszystko – liczba otrzymywanych run wzrasta 10-krotnie, co może sprawić, że nasza postać w krótkim czasie stanie się niezwykle potężna.

Prepare To Die (Hard Mode) to z kolei coś dla weteranów gatunku soulslike, którzy lubią wyzwania. Zmiany tej modyfikacji są nieco bardziej szczegółowe. Zwiększa ona zadawane przez przeciwników obrażenia, ich obronę i odporność do poziomu z trybu Nowa gra plus, co w praktyce oznacza czterokrotne zwiększenie tych statystyk. Jednocześnie punkty zdrowia i wytrzymałości pozostają na tym samym poziomie. To nie wszystko – autor moda o ksywce Silentverge02 napisał, że sztuczna inteligencja przeciwników również została ulepszona.

Uwaga! Ten mod jest ekstremalnie trudny. Nie jest skierowany do osób ze słabym sercem lub graczy, którzy ze złości wyłączają grę (tzw. rage quit) – czytamy w opisie modyfikacji.

Wrogowie będą cię widzieć i słyszeć ze znacznie większej odległości. Będą szukać cię dłużej i dokładniej po wykryciu. Kiedy zdecydujesz się na atak zza pleców, usłyszą cię, gdy znajdziesz się bezpośrednio za nimi – napisał twórca.

Oprócz zmian dotyczących przeciwników autor przebudował nieco system szybkiej podróży. Korzystanie z miejsc łaski nie jest już możliwe. Jedynie kościoły i katedry oferują taką funkcję.

Nie mogłem już patrzeć na kolejne mody zmniejszające poziom trudności, które pojawiały się każdego dnia, więc postanowiłem stworzyć tę modyfikację – zdradził autor.

Adam Królak

Adam Królak

Pecetowiec, pasjonat starszych i zapomnianych produkcji z duszą (głównie gier RPG i strategicznych), w które grywa po dziś dzień. Często wraca też do gier 8-bitowych, w które zagrywał się w dzieciństwie. Chętnie podróżuje i uczy się języków. Interesuje się Azją z naciskiem na Indonezję, Japonię i Koreę. Lubi kino azjatyckie, indonezyjską kuchnię i książki fantasy.

więcej