Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2022, 13:27

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

PoE wkurzyło graczy aktualizacją Lake of Kalandra, opuszczają grę

Najnowsze rozszerzenie do Path of Exile wywołało niemałą burzę wśród graczy. Przez Lake of Kalandra niektórzy na dobre porzucają grę. Twórcy zachowują się natomiast tak, jakby nie chcieli naprawić tych drastycznych błędów.

W SKRÓCIE:
  1. Patch 3.19 wprowadził do Path of Exile wiele zmian, które oburzyły graczy.
  2. Największą z nich jest zmniejszona ilość otrzymywanego lootu.
  3. Niektórzy gracze porzucają grę przez ignorancję twórców, którzy zapowiedzieli mało znaczące naprawy błędów wprowadzonych przez Lake of Kalandra.

W ten weekend pojawił się patch 3.19 do Path of Exile, nazwany Lake of Kalandra. Gracze mieli otrzymać sporo dobra, m.in. nowe lokacje czy przedmioty. Wszystko to jednak zostało przyćmione przez największe w historii gry zmiany, które zdenerwowały niektóre osoby do tego stopnia, że odchodzą z gry.

Zepsuty loot

Liga Kalandry zmieniła na gorsze jeden z ważnych elementów Path of Exile. Są nimi dropy otrzymywane z przeciwników. Teraz jest ich znacznie mniej. Jeden z graczy obliczył, że w jednym z najgorszych wypadków ilość otrzymywanego lootu mogła zostać zmniejszona nawet dziesięciokrotnie. Jak twierdzą wyjadacze Path of Exile, to największa zmiana, jaką twórcy wprowadzili do gry w ciągu niemal 10 lat jej istnienia.

Kolejną znaczącą zmianą, którą swoją drogą przy okazji zapowiedzi gracze byli bardzo zainteresowani, jest ta związana z mechaniką Harvest. Do tej pory bardzo ciężko było się wymieniać się craftami, niektórzy zdesperowani robili to nawet poza grą – szukali osób do wymiany na różnych forach internetowych. Lake of Kalandra miała to zmienić, gdyż wraz z patchem wymienianie się miało zostać znacznie ułatwione. Ostatecznie twórcy bardziej zepsuli tę mechanikę, niż ją ulepszyli. Tak bardzo bowiem to znerfiono, że niezadowoleni gracze zaczęli całkowicie rezygnować z craftów.

Brak komunikacji, brak zmian na lepsze

Twórcy krótko po wypuszczeniu patcha ogłosili, że wprowadzą do Path of Exile zmiany naprawiające Ligę Kalandry. Niestety ta wiadomość wbrew pozorom nie ucieszyła wystarczająco wściekłych graczy. Mimo słów twórców, że zwracają oni uwagę na odzew graczy, ci są jeszcze bardziej zdenerwowani przez fakt, iż zmiany nie naprawią tego, co najbardziej zostało w Path of Exile zepsute. Poniżej w skrócie przedstawiamy najistotniejsze modyfikacje zapowiedziane przez twórców.

  1. Poziom trudności mobów arch nemesis ma zostać zmniejszony.
  2. Crafty (mechanika Harvest) mają zostać tylko trochę zbuffowane.
  3. Ilość otrzymywanych nagród ma być zwiększona.

Twórcy najwyraźniej wzięli sobie do serca tylko jeden z błędów, a mianowicie ilość otrzymywanego lootu. Zapowiedzieli oni „masywne” zmiany względem dropów, jednak to wciąż nie są liczby sprzed wprowadzenia rozszerzenia Lake of Kalandra.

Aktualizacja Lake of Kalandra jest dostępna na PC i ma zostać wprowadzone na Xboxa One oraz PS4 25 sierpnia.

  1. Path of Exile – oficjalna strona gry