Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2013, 19:39

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 maja 2013 r.)

W tym tygodniu polscy dystrybutorzy nie zapowiedzieli premiery żadnej ważnej produkcji. Sporo ciekawych wieści napłynęło natomiast od polskich zespołów deweloperskich.

Wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety na temat Hellraid. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 maja 2013 r.) - wiadomość - 2013-05-12
Wreszcie poznaliśmy pierwsze konkrety na temat Hellraid.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. W tym tygodniu rodzimy wydawcy byli pogrążeni w letargu, ale za to sporą aktywnością wykazali się deweloperzy.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 maja 2013 r.) - ilustracja #2

Do kiosków trafił najnowszy numer pisma Komputer CD. Magazyn kosztuje 9,90 zł, a na dołączonej do niego płytce znalazła się pełna wersja gry:

  1. Pizza Dude

Z kolei najnowsze wydanie tekturki Komputerowa Encyklopedia Maluszka za 9,90 zł oferuje pełną wersję gry:

  1. Ultimate Motocross

Pozostałe wieści

Ruszyła zbiórka pieniędzy na polski survival horror Darkwood

Na crowdfundingowym serwisie Indiegogo ruszyła zbiórka na pecetową grę Darkwood polskiego studia Acid Wizard. Projekt zapowiadany jest jako survival horror, w którym akcja ukazana zostanie z lotu ptaka. Rozgrywka podzielona będzie na dwa etapy. Nocą zmuszeni zostaniemy do obrony przed siłami ciemności, a w dzień zajmiemy się przygotowaniami do odparcia kolejnego ataku. Autorzy potrzebują minimum 40 tys. dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 5 maja.

GTA V w polskiej wersji językowej

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 maja 2013 r.) - ilustracja #3

Firma Cenega poinformowała, że gra Grand Theft Auto V ukaże się w naszym kraju w wersji zlokalizowanej kinowo, czyli z polskimi napisami. Produkcja powstaje z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360 i trafi na półki rodzimych sklepów 17 września tego roku, czyli dniu światowej premiery.

Hellraid – wysyp informacji

Studio Techland wreszcie podzieliło się pokaźnym zestawem informacji i materiałów graficznych z projektu Hellraid, czyli gry akcji FPP osadzonej w realiach mrocznego fantasy. Dowiedzieliśmy się m.in., że do wyboru będą cztery klasy postaci i duży nacisk położony zostanie na tryb kooperacyjny. Produkcja ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Twórcy Hard Reset wskrzeszą markę Shadow Warrior

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 maja 2013 r.) - ilustracja #5

Prawdopodobnie najciekawsza informacja tego tygodnia napłynęła ze studia Flying Wild Hog, znanego z udanej strzelanki Hard Reset. Zespół ujawnił, że pracuje nad kontynuacją FPS-a Shadow Warrior z 1997 roku. Wcielaliśmy się w nim w wojownika ninja, który próbował powstrzymać złowrogie plany swojego dawnego pracodawcy. Niestety, na razie nie wiemy nic konkretnego na temat drugiej części serii.

Ciekawe linki

  1. Heroes of Might & Magic VI: Cienie Mroku zalicza dobry start. Top Empik - Tydzień 18
  2. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6 – 10 maja 2013)
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 11-12 maja

Ostatnia aktualizacja: 2013-05-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.