Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2013, 22:39

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 maja 2013 r.)

W tym tygodniu rodzimy wydawcy ujawnili polskie daty premier kilku ważnych projektów. Do sklepów trafiła jedna obiecująca gra rodzimego zespołu, a kolejna została zapowiedziana.

W tym tygodniu na półki sklepów trafiła gra Call of Juarez: Gunslinger. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 maja 2013 r.) - wiadomość - 2013-05-26
W tym tygodniu na półki sklepów trafiła gra Call of Juarez: Gunslinger.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

Disney Infinity

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 maja 2013 r.) - ilustracja #2

Firma CDP.pl ogłosiła zamiar wydania w naszym kraju gry Disney Infinity. Premiera planowana jest na 23 sierpnia. Zestaw startowy zawierać będzie:

  1. grę
  2. czytnik Disney Infinity;
  3. trzy figurki postaci - Pan Iniemamocny, Jack Sparrow i Sully;
  4. figurkę dostępu do trzech Światów Disney Infinity opartych na filmach Iniemamocni, Uniwersytet potworny oraz Piraci z Karaibów;
  5. pierwszy dysk mocy Disney Infinity;
  6. specjalne tajne kody do odblokowania materiałów sieciowych Disney Infinity.

Zestaw startowy Disney Infinity kosztować ma 299 złoty w przypadku wydań na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, które dostępne będą pełnej polskiej wersji językowej. Lokalizacja ominie edycję na Wii, ale za to jej cena wyniesie 259,99 zł.

FIFA 14

W tym tygodniu ujawniono grę FIFA 14. Jednocześnie polski oddział firmy Electronic Arts ogłosił, że produkcja trafi na półki rodzimych sklepów 26 września w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 2, Xboksa 360, PlayStation Portable, PlayStation Vita i Wii U. Trwają również prace nad edycjami na PlayStation 4 i Xboksa One, ale nie znamy jeszcze dat premier tych wydań.

Battlefield 4

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 maja 2013 r.) - ilustracja #3

Electronic Arts ogłosiło również, że Battlefield 4 zadebiutuje w Polsce 29 października tego roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Ponadto ujawniono, że trwają prace nad wydaniami na PlayStation 4 i Xboksa One. Jednocześnie pochwalono się, że gra otrzyma pełną polską wersję językową na wszystkich platformach docelowych.

LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala

Natomiast firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać grę LEGO Legends of Chima: Wyprawa Lavala w wersji na konsolę przenośną PlayStation Vita. Produkcja ukaże się 21 czerwca i dostępna będzie w polskiej lub angielskiej wersji językowej do wyboru.

Pozostałe wieści

Premiera Call of Juarez: Gunslinger

Doczekaliśmy się wreszcie premiery gry Call of Juarez: Gunslinger studia Techland. Sugerowana cena tytułu w dystrybucji elektronicznej wynosi 14,99 dolarów, czyli około 49 zł (PC, PS3) lub 1200 MSP (X360). Pierwsze recenzje sugerują, że projekt jest godną kontynuacją cyklu i ma spore szanse zmazać negatywne wrażenie pozostawione przez Call of Juarez: The Cartel.

Dying Light

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 maja 2013 r.) - ilustracja #6

Firma Techland ujawniła również swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Dying Light, którą w dużym uproszczeniu można opisać jako mieszankę Dead Island i Mirror’s Edge. Projekt zaoferuje wypełniony zombiakami świat o otwartej strukturze. Poruszać się po nim będziemy uzdolnioną akrobatycznie postacią, potrafiącą z gracją pokonać każdą przeszkodę. Autorzy zapowiadają też cykl dnia i nocy, w którym brak promieni słonecznych zwiększy agresywność żywych trupów. Dying Light trafi do sprzedaży w przyszłym roku w wersjach na pecety i konsole nowej generacji.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (20-24 maja)
  2. Pecetowy triumf Metro Last Light. Top Empik - Tydzień 20
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.