Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2013, 22:30

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18-24 lutego 2013 r.)

W tym tygodniu zapowiedziano dodatek Ursus do gry Forming Simulator 2013 i ujawniono wyniki sprzedaży polskiej prasy branżowej. Firma Cenega zawiodła nadzieje osób oczekujących polskiej wersji BioShock: Infinite, a Electronic Arts pochwaliło się bardzo wysoka popularnością FIFA 13 w naszym kraju.

FIFA 13 okazała się w Polsce wielkim przebojem. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18-24 lutego 2013 r.) - wiadomość - 2013-02-24
FIFA 13 okazała się w Polsce wielkim przebojem.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. W tym tygodniu rodzimy dystrybutorzy wydawali się pogrążeni we śnie zimowym. Nie oznacza to jednak, że nie udało nam się zgromadzić kilku ciekawych wieści.

Zapowiedzi wydawnicze

Firma Cdp.pl zapowiedziała projekt Farming Simulator 2013 Edycja Ursus. W tym dodatku znajdziemy 10 maszyn tytułowej firmy, wśród których pojawią się zarówno modele nowe, jak i historyczne. Planowane są trzy wydania:

  1. Dodatek Ursus (wymagający podstawowej wersji Farming Simulator 2013) za 39,99 zł.
  2. Zestaw składający się z dodatku i podstawowej wersji Farming Simulator 2013 za 99,99 zł.
  3. Wersja kolekcjonerska za 179,99 zł.

Pozostałe wieści

Wzrost cen gier Sony Computer Entertainment Polska

Firma Sony Computer Entertainment Polska podniosła sugerowane ceny detaliczne swoich gier na PlayStation 3. W przypadku takich nadchodzących przebojów jak God of War: Wstąpienie, The Last of Us, czy Beyond: Two Souls ceny dochodzą nawet do 279,90 złotych, czyli o 40 zł więcej, niż maksimum do jakiego byliśmy przyzwyczajeni do tej pory.

Bioshock Infinite bez polskiej wersji językowej

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18-24 lutego 2013 r.) - ilustracja #2

Rok temu firma Cenega zapowiedziała, że gra BioShock Infinite doczeka się polskiej wersji językowej. Niestety, dystrybutor nie był w stanie dotrzymać tej obietnicy. Zamiast tego produkcja trafi do rodzimych sklepów i dystrybucji cyfrowej tylko w wersji anglojęzycznej. Rodzimym graczom ma to wynagrodzić obecność darmowej przepustki sezonowej zapewniającej możliwość pobrania wszystkich nadchodzących dodatków DLC.

Sukces FIFA 13 – 220 tysięcy sprzedanych kopii w naszym kraju

Firma Electronic Arts pochwaliła się, że sprzedaż gry FIFA 13 w Polsce przekroczyła już 220 tys. egzemplarzy. Aby uczcić ten sukces do 10 marca obniżono cenę produkcji na wszystkich platformach docelowych. Przykładowo, wersja PC kosztuje obecnie 84,90 zł, podczas gdy za wydanie na PlayStation 3 lub Xboksa 360 zapłacicie 129,90.

Premiera Flashout 3D na Google Play

W tym tygodniu do sprzedaży trafiła mobilna gra Flashout 3D katowickiego studia Jujubee. Produkcja należy to gatunku futurystycznych wyścigów i dostępna jest obecnie jedynie na systemie Android. Natomiast w marciu zadebiutuje wydanie na PC.

  1. Flashout 3D na Google Play

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w listopadzie 2012 roku

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował wyniki sprzedaży najbardziej popularnych magazynów branżowych za listopad zeszłego roku. Pozycję lidera umocniło pismo CD-Action, osiągając sprzedaż w wysokości 87 732 egzemplarzy, czyli o 17,05% więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Drugie miejsce zajął PC Format (spadek sprzedaży o 3,42% do 61 tys. sztuk), a na podium zmieścił się jeszcze Komputer Świat (44 tys. egzemplarzy, czyli wzrost o 24,5%)

Ciekawe linki

gry