Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2012, 18:29

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lipca)

Dobiegający końca tydzień stanowił kontynuację wakacyjnego letargu branży. Z wartych odnotowania wydarzeń warto wspomnieć o potwierdzeniu braku polskiej wersji językowej gry Guild Wars 2 oraz zapowiedzi polskiej premiery Gears of War: Judgment.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lipca) - ilustracja #1
W dni premiery Guild Wars 2 nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Niestety, cała branża zdaje się gromadzić siły przed tegorocznym gamescomem, więc wydawcy oraz dystrybutorzy zapadli wręcz w letarg i wieści jest jak na lekarstwo. Zawsze możemy się jednak pocieszać, że do niemieckich targów pozostało jeszcze raptem kilka tygodni.

Zapowiedzi wydawnicze

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lipca) - ilustracja #2

Firma Microsoft ogłosiła, że przeznaczona na konsolę Xbox 360 gra Gears of War: Judgment ukaże się w Polsce 19 marca 2013 roku. Warto zwrócić uwagę na atrakcyjną cenę, która wynosić ma 199 złotych. Nad projektem pracuje rodzime studio People Can Fly, czyli twórcy takich produkcji jak Bulletstorm czy Painkiller.

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lipca) - ilustracja #3

Na początku miesiąca firma Valve zapowiedziała usługę Greenlight, dzięki której sami wybierzemy, jakie gry trafią na Steama. W związku z tym faktem, Polskie studio Nicolas Games prosi graczy o dołączanie do specjalnej grupy na tym serwisie. Ma to ułatwić umieszczenie Afterfall Insanity w edycji 2.0 w Steam. Warto dodać, że osoby, które już zakupiły ten tytuł będą mogły pobrać łatkę 2.0 od 26 lipca tego roku.

Niestety, srodze zawiedli się fani serii Guild Wars, którzy liczyli na polską wersję nadchodzącej drugiej części cyklu. W artykule zawierającym odpowiedzi na pytania fanów firma CD Projekt stwierdziła:

Premiera Guild Wars 2 w Polsce odbędzie się 28 sierpnia 2012 roku jedynie w angielskiej wersji językowej. Tym niemniej mocno rozpatrujemy możliwość stworzenia polskiej wersji językowej w nieokreślonej bliżej przyszłości. Jeśli będziemy otrzymywać duże wsparcie i entuzjazm społeczności Guild Wars, to sprawy lokalizacji na pewno nie porzucimy. Nie mówimy „nie, nigdy”, ale niczego nie możemy obiecać.

Pozostając jeszcze przy firmie CD Projekt warto wspomnieć o wypowiedzi jej przedstawicieli jaka pojawiła się na serwisie Gamezilla. W niej odniesiono się sprawy znacznie bardziej ubogiej oferty dystrybutora w tym roku porównaniu z latami ubiegłymi. Możemy tam znaleźć stwierdzenie, że kluczem do sukcesu firmy będzie postawienie na jakość, a nie ilość. Szkoda, że ta strategia nie znalazła zastosowania w kwestii lokalizacji Guild Wars 2.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16 - 22 lipca) - ilustracja #4
Max wciąż czeka na lokalizację trzeciej części swoich przygód na konsolach.

W dosyć szybkim tempie kończy się cierpliwość graczy czekających na polską wersję Max Payne 3. Firma Cenega postanowiła ich uspokoić i stwierdziła, że rodzimy język będzie dodany przy okazji następnej aktualizacji gry, która jest planowana w nadchodzących tygodniach. Pozostaje mieć nadzieję, że obędzie się bez kolejnych opóźnień.

Ciekawe linki

gry