Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2014, 19:55

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 października 2014 r.)

W minionym tygodniu polska scena deweloperska trafiła na usta całego świata za sprawą ujawnienia wyjątkowo kontrowersyjnego projektu Hatred. Ponadto rodzimy deweloperzy zapowiedzieli zamiar wydania kilku interesujących produkcji oraz wzmocnienia tanich serii.

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad ukaże się w naszym kraju nakładem firmy Cenega. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 października 2014 r.) - wiadomość - 2014-10-20
Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad ukaże się w naszym kraju nakładem firmy Cenega.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Hatred

Najwięcej emocji w minionym tygodniu wywołała bez wątpienia zapowiedź gry Hatred, którą w uproszczeniu można opisać jako spadkobiercę pierwszej części cyklu Postal. Jest to więc strzelanka, gdzie jako psychopata będziemy mordowali zarówno policjantów, jak i ludność cywilną.

Produkcja powstaje na bazie technologii Unreal Engine 4.0 i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić w II kwartale przyszłego roku.

Industrial

Ponadto dowiedzieliśmy się, że studio 11 bit pracuje nad grą Industrial. Niestety, autorzy nie są jeszcze gotowi ujawnić żadnych szczegółów na jej temat. Warto jednak dodać, że firma otrzymała dotację z Unii Europejskiej w ramach programu Creative Europe – Media w wysokości 148 731 euro, co stanowi połowę całego budżetu.

Survarium

Z kolei firma IMGN.PRO poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju pudełkowej wersji postapokaliptycznego MMOFPS Survarium. Produkcja sprzedawana będzie od 21 listopada bieżącego roku, w cenie 49,99 złotych i dostępna ma być w polskiej wersji językowej.

Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, więc aby zachęcić graczy do zakupu dystrybutor umieści w pudełku ścieżkę dźwiękową na płycie DVD, mini-przewodnik po świecie produkcji, naklejki i przypinki, kod na 2000 sztuk złota, konto premium na okres trzech miesięcy oraz zestaw specjalnych polskich tarcz i emblematów.

Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 października 2014 r.) - ilustracja #4

Natomiast do planów wydawniczych firmy Cenega dołączył pecetowy symulator lotu Il-2 Sturmovik: Bitwa o Stalingrad. Produkcja ukaże się w cyfrowej wersji anglojęzycznej jesienią, a premiera wersji pudełkowej z polskimi napisami nastąpi wkrótce potem. Za lokalizację odpowiada firma QLOC S.A.

Tanie serie/promocje

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Wydawana przez firmę Cenega tania seria Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogaci się 24 października o osiem nowych pozycji:

 1. Metro: Last Light
 2. DmC Devil May Cry
 3. Risen 2: Mroczne Wody
 4. Sleeping Dogs
 5. Street Fighter X Tekken
 6. Torchlight II
 7. Twierdza Kolekcja HD
 8. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

Wszystkie sprzedawane będą w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 PLN.

Wyprzedaż gier w Biedronce

Warto także wspomnieć o wyprzedaży gier zorganizowanej przez sieć sklepów Biedronka. W jej ramach można nabyć sześć gier:

 1. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (Edycja Rozszerzona)
 2. Diablo II (Złota Edycja z dodatkiem Pan Zniszczenia)
 3. Warcraft III: Reign of Chaos (Złota Edycja z dodatkiem The Frozen Throne)
 4. Real Boxing
 5. LEGO: Piraci z Karaibów
 6. LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Każda z nich kosztuje 27,99 złotych. Promocja potrwa do 29 października.

Pozostałe wieści

CI Games pracuje nad Lords of the Fallen 2?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 października 2014 r.) - ilustracja #5

Serwis HCGamer.pl dokopał się do ciekawych informacji sugerujących, że studio CI Games pracuje nad dwoma nieujawnionymi do tej pory produkcjami. Co więcej, zespół szuka obecnie kandydatów na stanowisko Dyrektora Technicznego do projektu należącego do gatunku RPG. Całkiem więc możliwe, że chodzi tu o Lords of the Fallen 2.

Oczywiście, zanim twórcy ujawnią kontynuację wpierw pierwsza część musi odnieść odpowiednio duży sukces. Przypomnijmy, że Lords of the Fallen zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4, a premierę zaplanowano na 28 października.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (13-17 października 2014)
 2. Obcy: Izolacja straszy Polaków. Top Empik - Tydzień 41
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 18-19 października
 4. The Evil Within – gra debiutuje w Polsce i na świecie
 5. Borderlands: The Pre-Sequel! oficjalnie debiutuje w Polsce
 6. Skylanders Trap Team w sprzedaży