Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2015, 22:59

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 kwietnia 2015 r.)

W minionym tygodniu zakończono prace nad najważniejszym polskim projektem tego roku, a na rynek mobilny trafiła udana zręcznościówka rodzimego zespołu. Ponadto dwie produkcje zostały zaakceptowane do dystrybucji w usłudze Steam dzięki głosom oddanym w ramach programu Greenlight.

Studio CD Projekt RED zakończyło prace nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 kwietnia 2015 r.) - wiadomość - 2015-04-19
Studio CD Projekt RED zakończyło prace nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Wieści

Must Deliver – debiut zabawnej zręcznościówki polskiego studia

W ubiegłym tygodniu na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android zadebiutowała gra Must Deliver, czyli najnowsza produkcja znanego z przebojowego Touchdown Hero polskiego studia Cherrypick Games.

Gracze wcielają się w kuriera, który musi przedzierać się przez tereny opanowane przez zombiaki. Produkcja oferuje spory zestaw grywalnych postaci i każda z nich posiadane własne umiejętności specjalne.

Shadow Of Nebula i Phantaruk zaakceptowane przez Steam Greenlight

Kolejne dwie polskie gry zostały zaakceptowane do sprzedaży w usłudze Steam dzięki głosom użytkowników oddanym w ramach program Greenlight.

Pierwszą z nich jest Phantaruk, czyli pierwszoosobowy horror, którego akcja toczyć się będzie na pokładzie opuszczonego statku kosmicznego. Najciekawszym aspektem projektu powinien okazać się nietypowy system zdrowia, w którym kluczową rolę odegra tętno postaci.

  1. Phantaruk w Steam Greenlight

Drugim zaakceptowanym tytułem jest Shadow of Nebula. To klasycznie zrealizowana przygodówka z interfejsem point-n-clik. Fabuła toczyć się będzie w odległej przyszłości i pozwoli na wcielenie się w mężczyznę, który zmuszony został do awaryjnego lądowania na planecie kryjące wiele tajemnic.

  1. Shadow of Nebula w Steam Greenlight

Sprzedaż czasopism branżowych w styczniu 2015. CD-Action na szczycie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 kwietnia 2015 r.) - ilustracja #2

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) udostępnił raport z danymi sprzedaży magazynów branżowych za styczeń 2015 roku. CD-Action zaliczyło niewielki spadek w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym (z 74 906 na 71 679 egzemplarzy), ale i tak obroniło pozycję lidera.

Natomiast zaskakująco duży spadek (o 27%) zaliczył PC Format. Jedynym periodykiem, który może pochwalić się wzrostem był Komputer Świat Gry. Jego sprzedaż zwiększyła się o prawie 26%, osiągając poziom 33 266 egzemplarzy.

Trench Run – nowy zwiastun

Znane z takich przebojów jak Soldat czy King Artur's Gold polskie studio Transhuman Design wypuściło nowy zwiastun strzelankowej platformówki Trench Run.

Produkcja zmierza na pecety i na razie autorzy nie są jeszcze gotowi podać daty premiery. Wiemy za to, że 28 kwietnia pojawi się wersja demonstracyjna.

Dying Light – udostępniono narzędzia Moderskie

Studio Techland dotrzymało obietnicy złożonej fanom Dying Light i udostępniło narzędzia moderskie do tej gry.

Zestaw nazwany został Dying Light Developer Tools i umożliwia tworzenie całkowicie nowych map oraz własnych scenariuszy, a następnie dzielenie się nimi za pomocą usługi Steam Workshop.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ozłocony

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 kwietnia 2015 r.) - ilustracja #3

W minionym tygodniu studio CD Projekt RED poinformowało, że prace nad grą Wiedźmin 3 Dziki Gon zostały zakończone. Produkcja osiągnęła tzw. złoty status i raczej nie ma już żadnych szans na kolejne opóźnienia. Tytuł trafi więc do sprzedaży 19 maja w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Tego samego dnia zadebiutują także dwa zestawy, w skład których wejdzie konsola Xbox One wraz grą:

  1. Zestaw Xbox One Wiedźmin: Dziki Gon (1499 zł) - zawierać ma konsolę Xbox One 500GB, kontroler bezprzewodowy, zestaw słuchawkowy Chat Headset, kod cyfrowy do pobrania gry Wiedźmin: Dziki Gon oraz 14-dniowy abonament Xbox Live Gold.
  2. Zestaw Xbox One Kinect Wiedźmin: Dziki Gon (1999 zł) - będzie zawierać konsolę Xbox One 500GB, sensor Kinect, kontroler bezprzewodowy, zestaw słuchawkowy Chat Headset, kod cyfrowy do pobrania gry Wiedźmin: Dziki Gon, kod cyfrowy do pobrania gry Dance Central Spotlight oraz 14-dniowy abonament Xbox Live Gold.
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 kwietnia 2015 r.) - ilustracja #4

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (13-17 kwietnia 2015)
  2. Bloodborne hitem sprzedaży na PlayStation 4. Top Empik - Tydzień 15
  3. Dziś premiera pudełkowej wersji gry Cities: Skylines
  4. Lords of Xulima - dzisiaj premiera potężnego RPG w Stalowej Serii
  5. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 18-19 kwietnia
gry