Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 15:00

autor: AlexB

Plotka: Ubisoft chce otworzyć studio w Krakowie

Wczoraj w Krakowie był widziany Sébastien Puel, wieloletni pracownik firmy Ubisoft. Przyczyny jego wizyty nie są oficjalnie znane, lecz jak udało nam się dowiedzieć, prowadził on rozeznanie na rynku przed otwarciem polskiego studia. Francuski gigant nie skomentował tych doniesień.

Jak powszechnie wiadomo, Ubisoft posiada wiele studiów deweloperskich na całym świecie, które czasem współpracują ze sobą przy okazji największych projektów. Wystarczy wspomnieć niemieckie Blue Byte, szwedzkie Massive Entertainment czy oddziały francuskiego giganta w Barcelonie, Kijowie, Mediolanie, Osace, Sofii czy Szanghaju. Niewykluczone, że do tej rodziny wkrótce dołączy jakaś rodzima firma. Wczoraj w Krakowie widziany był Sébastien Puel, wieloletni pracownik Ubisoftu, znany przede wszystkim jako producent i producent wykonawczy wszystkich gier z cyklu Assassin's Creed od drugiej części wzwyż. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że cel wizyty nie był prywatny. Twórca prowadził rozeznanie rynku w kontekście stworzenia polskiego studia, które na początku współpracowałoby z istniejącymi już producentami gier, a z czasem przekształciłoby się w całkowicie niezależne studio.

Sébastien Puel był widziany wczoraj w Krakowie. / Źródło: Youtube - Plotka: Ubisoft chce otworzyć studio w Krakowie - wiadomość - 2019-03-21
Sébastien Puel był widziany wczoraj w Krakowie. / Źródło: Youtube

Jak udało nam się zorientować, Puel odwiedził kilka krakowskich studiów. Nie wiadomo jednak, o które zespoły chodzi. Możemy jedynie spekulować, że w centrum jego zainteresowania znalazły się wszystkie najważniejsze (prawdopodobnie z wyjątkiem CD Projekt RED), takie jak znane przede wszystkim z Shadow Warrior i Shadow Warrior 2 Flying Wild Hog oraz odpowiedzialne między innymi za God's Trigger One More Level. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Ubisoftu w celu potwierdzenia tych informacji, lecz odmówili oni jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Co planuje Ubisoft? - Plotka: Ubisoft chce otworzyć studio w Krakowie - wiadomość - 2019-03-21
Co planuje Ubisoft?

Według naszych źródeł nie jest to pierwsze podejście Ubisoftu do stworzenia nowego studia w Polsce - pierwsze miało miejsce kilka lat temu. Jednak zakończyło się ono fiaskiem z powodu zbyt dużej konkurencji na polskim rynku deweloperów. Czy tym razem sprawa zostanie doprowadzona do końca? I czy projekt studia Ubisoftu nad Wisłą w ogóle istnieje? Przekonamy się o tym w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft