Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2020, 09:48

autor: Adrian Werner

Plotka: premiera CoD Modern Warfare 2 Remastered w 2020 roku

Pojawiły się nowe plotki odnośnie Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered. Według nich gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Plotka: premiera CoD Modern Warfare 2 Remastered w 2020 roku - ilustracja #1
Call of Duty: Modern Warfare 2 było jednym z największych przebojów 2009 roku.

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że w tegorocznych planach firmy Activision znalazła się premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, czyli odświeżonej wersji popularnego FPS-a z 2009 roku. Źródłem tych doniesień jest użytkownik Twittera o ksywce Okami.

Zazwyczaj ignorujemy tego typu informacje, ale w tym przypadku jest inaczej, gdyż Okami wcześniej wielokrotnie przekazywał plotki odnośnie tego cyklu, które okazywały się prawdziwe. Przykładowo, w zeszłym roku informował o planach przetestowania trybu Gunfight w becie Call of Duty: Modern Warfare na PlayStation 4 na wiele tygodni, zanim zostało to oficjalnie zapowiedziane.

Pomysł opracowania odświeżonej wersji przeboju z 2009 roku nie jest zresztą czymś mało prawdopodobnym. Kilka lat temu Activision wypuściło Call of Duty: Modern Warfare Remastered. Produkcja okazała się sporym sukcesem, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby wydawca miał chrapkę na powtórzenie tego wyczynu. Warto także wspomnieć, że plotki o remasterze Call of Duty: Modern Warfare 2 krążą już od kilku lat.

Okami przekazał również kilka informacji o Call of Duty: Warzone, czyli samodzielnej produkcji free-to-play, która pozwoli na rozgrywki w trybie battle royale. Według niego projekt ukaże się 10 marca tego roku. Zwiastun ma już być gotowy i zobaczymy go dzisiaj lub w najbliższy poniedziałek. Tytuł zostanie wyposażony w odrębnego klienta zamiast korzystać z usługi Battle.net, a rozgrywki będą się toczyły tylko w wariancie drużynowym.

W czwartym kwartale tego roku ma się ukazać także tradycyjna nowa odsłona serii. Jeśli wszystkie plotki okażą się prawdziwe, to 2020 r. może nam przynieść premierę trzech części cyklu. Powstaje pytanie, czy fani marki nie uznają, że to przesada.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Call of Duty: Modern Warfare 2 - recenzja gry