Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2020, 12:47

autor: Aquma

Nowe Call of Duty ukaże się w czwartym kwartale tego roku

Dyrektor operacyjny firmy Activision – Coddy Johnson – poinformował w czasie rozmowy z inwestorami, że kolejna odsłona cyklu Call of Duty ukaże się w czwartym kwartale tego roku.

On też nie może uwierzyć, że Call of Duty zadebiutuje pod koniec roku. - Nowe Call of Duty ukaże się w czwartym kwartale tego roku - wiadomość - 2020-02-07
On też nie może uwierzyć, że Call of Duty zadebiutuje pod koniec roku.

W SKRÓCIE:

  1. kolejne Call of Duty pojawi się w czwartym kwartale tego roku;
  2. gra najprawdopodobniej powstaje w studiu Sledgehammer Games lub Treyarch.

Coddy Johnson, czyli dyrektor operacyjny firmy Activision, przekazał niezbyt zaskakujące wieści na temat kolejnej odsłony cyklu strzelanek Call of Duty poinformowano, że trafi ona na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku (zapewne jesienią - tak samo, jak wszystkie CoD-y przez ostatnie kilkanaście lat). Informację ujawnił analityk Daniel Ahmad – pojawiła się na konferencji, w czasie której koncern podsumował swoje wyniki finansowe w ostatnim kwartale.

Ostatnia część serii – Call of Duty: Modern Warfare autorstwa studia Infinity Ward – sprzedała się rewelacyjnie (podobno zauważalnie lepiej od Black Ops 4), ale firma nie oczekuje aż tak dobrych rezultatów od tegorocznej odsłony. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że MW, będąc remakiem bardzo lubianej podserii CoD, wzbudzało większe emocje niż typowe Call of Duty (napięcie było też dodatkowo zwiększane przez kontrowersje wokół tytułu).

Nie wiadomo, które ze studiów deweloperskich pracuje nad nowym Call of Duty. Najbardziej prawdopodobne zdaje się być tutaj Sledgehammer Games – firma stała za wydanym w 2017 roku Call of Duty: WWII, więc miała najwięcej czasu na stworzenie nowego dzieła ze wszystkich trzech zespołów zajmujących się marką. Druga możliwość to Treyarch – twórcy wspomnianej już, czwartej odsłony Black Ops. Trudno też powiedzieć, jaką grę dostaniemy – może czeka nas powrót w realia historyczne (np. pierwsza wojna światowa?) albo wyprawa w niedaleką lub trochę bardziej odległą przyszłość (powrót cyklu Ghosts lub Advanced Warfare)?

Pozostaje nam tylko spokojnie czekać na kolejne informacje na temat nowego Call of Duty, które z pewnością pojawią się w następnych miesiącach.

  1. Activision - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii