Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2020, 10:10

autor: Aquma

Plotka: Marvel’s Spider-Man 2 pod koniec 2021 roku

Na forum Reddit pojawił się przeciek na temat Marvel’s Spider-Man 2 - kontynuacji przygodowej gry akcji od studia Insomniac Games. Tytuł miałby trafić na rynek w okresie świątecznym przyszłego roku.

Marvel’s Spider-Man 2 w produkcji? - Plotka: Marvel’s Spider-Man 2 pod koniec 2021 roku - wiadomość - 2020-01-21
Marvel’s Spider-Man 2 w produkcji?

Na forum Reddit pojawił się post, który opisuje szereg detali dotyczących drugiej części Marvel’s Spider-Man - stworzonej przez studio Insomniac, przygodowej gry akcji z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej, która trafiła na konsolę PlayStation 4 we wrześniu 2018 roku. Zgodnie z tymi informacjami kontynuacja miałaby pojawić się na rynku w okresie świątecznym 2021 r.

Przeciek sugeruje, że ponownie trafimy do Manhattanu, ale tym razem świat gry będzie nieco większy - zostanie uzupełniony o okręgi Queens i Brooklyn (co ciekawe, akcja ma rozgrywać się w zimie). Głównym bohaterem nadal ma być Peter Parker, choć ważną rolę odegra też Miles Morales, który pojawił się również w pierwszej części (to protagonista komiksów Ultimate Comics: Spider-Man - chłopak, który w pewnym momencie wszedł w buty Spider-Mana po Peterze Parkerze). W produkcji możemy spodziewać się również rozbudowanego wątku korporacji Oscorp oraz nawiązań do wielu innych elementów świata Marvela.

Plotki opisują też nowy system generowania losowych wydarzeń (np. przestępstw) na mapie, który jest przyrównywany do... lochów znanych z serii Diablo. To ciekawy pomysł stanowiący swoistą odpowiedź na jeden z zarzutów, które najczęściej formułowano wobec pierwszej gry (była krytykowana za powtarzalność i słabą jakość aktywności pobocznych).

Informacje sugerują też, że należy spodziewać się znaczących poprawek silnika gry (deweloperzy korzystają podobno z nowych technologii, np. fotogrametrii, czyli skanowania 3D).

Warto odnotować, że odpowiadający za omawiany wpis v17447377 to ten sam użytkownik, który kilka tygodni temu zdradził istnienie Resident Evil 3 Remake przed oficjalną zapowiedzią Capcomu.

Niezależnie od tożsamości źródła i wcześniejszych przecieków z jego udziałem, powyższe informacje na temat Marvel’s Spider-Man 2 to jedynie niepotwierdzone plotki. W związku z tym powinny być traktowane z dużą dozą ostrożności, nawet jeśli zdają się być dość rozsądne (i chyba nikt nie ma wątpliwości, że po sukcesie „jedynki” prędzej czy później zobaczymy kontynuację - zapewne już na PlayStation 5).

  1. Marvel’s Spider-Man - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  3. Marvel’s Spider-Man - poradnik