Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2023, 14:27

PlayStation Showcase może przynieść zapowiedź seriali Ghost of Tsushima i Sekiro

Seriale na podstawie Ghost of Tsushima i Sekiro mają być już w produkcji i co najmniej jeden z nich zostanie zapowiedziany „wkrótce”. Może w trakcie PlayStation Showcase?

Źródło fot. Sucker Punch / PlayStation Studios.
i

Sony nie będzie czekać ze swoim pokazem do czerwca, a internauci już plotkują, co możemy zobaczyć na prezentacji. Być może będą to nie tylko gry, ale też seriale anime na podstawie Sekiro: Shadows Die Twice oraz Ghost of Tsushima.

Źródłem tych informacji jest użytkownik @oecuf0 na Twitterze, które ma na swoim koncie wiele sprawdzonych doniesień na temat japońskich animacji. Wszystko zaczęło się 8 maja, kiedy to internauta zamieścił wpis z filmikiem otwierającym PlayStation Studios. Ostatnio doszły do tego kolejne wskazówki: „samurajskie” emotki, animacja z Ghost of Tsushima etc. Nie trzeba było dużo czasu, by fani domyślili, co takiego teasuje internauta.

PlayStation Showcase może przynieść zapowiedź seriali Ghost of Tsushima i Sekiro - ilustracja #1
Źródło: @oecuf0 / Twitter.

Niestety, ostatecznie internauta poskąpił nam szczegółów. W zasadzie ograniczył się do potwierdzenia, że nad serialem Sekiro pracuje japoński producent, a zapowiedź pojawi się „wkrótce”. W przypadku Ghost of Tsushima nadal czekamy na konkretne informacje od internauty.

Oczywiście przeciek może nie mieć związku ze zbliżającą się transmisją PlayStation Showcase. Jednakże w najbliższym czasie trudno byłoby o lepszą okazję do ujawnienia serialu (lub obu) na podstawie gier studiów mocno związanych z Sony niż pokaz organizowany przez samego wydawcę.

PlayStation Showcase odbędzie się 24 maja o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej