Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2013, 09:20

autor: Ender

PlayStation 4 ze streamingiem gier z PS3?

Jak podaje Wall Street Journal, najnowsza konsola PlayStation ma pozwolić na streamingowanie gier z PlayStation 3, najprawdopodobniej wykorzystując technologię opracowaną przez firmę Gaikai. Opcja ta może być jedynym sposobem, by na nowym systemie zagrać w tytuły z poprzedniej generacji.

Do konferencji w Nowym Jorku, która powinna odpowiedzieć na nasze pytania, zostało tylko kilka dni - PlayStation 4 ze streamingiem gier z PS3? - wiadomość - 2013-02-16
Do konferencji w Nowym Jorku, która powinna odpowiedzieć na nasze pytania, zostało tylko kilka dni

W ostatnich tygodniach internet huczy od niepotwierdzonych informacji na temat nowej konsoli Sony. Spece branżowi oraz gracze spodziewają się, że zostanie ona oficjalnie zaprezentowana po raz pierwszy 20 lutego, na specjalnej konferencji Sony zorganizowanej w Nowym Jorku. W ostatnich dniach ujrzeliśmy już, między innymi, pierwsze zdjęcie prototypowego kontrolera oraz poznaliśmy domniemaną konfigurację sprzętową systemu. Swoje trzy grosze do spekulacji dorzucił właśnie Wall Street Journal. Według informatorów gazety nadchodząca konsola będzie w stanie streamingować gry z PlayStation 3, korzystając z technologii opracowanej przez serwis Gaikai, który w połowie ubiegłego roku został zakupiony przez Sony za około 380 milionów dolarów. Warto dodać, że to nie pierwszy raz gdy słyszmy o tym, że PlayStation 4 oferować ma opcje cloud gamingu. Podobne niepotwierdzone informacje na ten temat podały już w tym miesiącu japońskie media.

Istotne jest to, że plotki podane przez WSJ wspominają tylko o streamingu tytułów z PlayStation 3. Według cytowanych przez dziennik źródeł, konsola z pewnością będzie wyposażona w napęd optyczny, odtwarzający dyski z nowymi grami. Technologia pozwoli więc przede wszystkim zaoferować graczom wsteczną kompatybilność z poprzednią generacją konsoli, która w innym przypadku byłaby niemożliwa z racji zupełnie innej architektury systemów. Oczywiście Sony mogłoby zdecydować się na umieszczenie na płycie głównej PS4 podzespołów z PS3, ale wygenerowałoby to ogromne koszty i zwiększyło znacznie cenę nowej platformy, tak więc streaming wydaje się jednym praktycznym rozwiązaniem problemu. Na dalsze konkrety dotyczące usługi będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni. Otwartym pytaniem pozostaje więc jej jakość, możliwości, a także to w jaki sposób zakupimy lub wypożyczmy w niej gry i ile za nie zapłacimy.

  1. Oficjalna strona Sony PlayStation