Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2013, 10:18

autor: Hed

Pierwsze zdjęcie prototypu nowego kontrolera do PlayStation 4

Wiemy jak mniej więcej będzie wyglądał kontroler z następczyni PlayStation 3. Zdjęcie jednego z prototypów urządzenia wydaje się potwierdzać kilka plotek. Pad zostanie wyposażony w nową funkcjonalność, w tym panel dotykowy.

Prototyp kontrolera do następnej konsoli PlayStation. - Pierwsze zdjęcie prototypu nowego kontrolera do PlayStation 4 - wiadomość - 2013-02-15
Prototyp kontrolera do następnej konsoli PlayStation.

W sieci pojawiło się zdjęcie prezentujące prawdopodobnie jeden z prototypów kontrolera dedykowanego następnej konsoli PlayStation. Na pierwszy rzut oka urządzenie przypomina oficjalne pady z PlayStation 3, czyli DualShock 3/Sixaxis, wzbogacone o kilka dodatków. Wyróżniają się nowe gałki analogowe oraz znajdujący się pomiędzy nimi panel dotykowy. Kontroler zawiera także tajemniczy ekran z niebieską diodą i coś, co przypomina wejście mikrofonowe.

Powyższe zdjęcie opublikował serwis Destructoid, który później dodał, że, jak potwierdziły liczne źródła, jest ono prawdziwe, chociaż prezentuje wczesny prototyp. Nie ma wątpliwości, że firma Sony testowała różne wersje urządzenia, więc finalny produkt na pewno będzie różnił się pod wieloma względami. Kiedy go poznamy? Spekuluje się, że za niecały tydzień. 21 lutego odbędzie się specjalna impreza PlayStation Meeting, na której koncern „pokaże przyszłość”.

Dodatkowych nieoficjalnych informacji na temat kontrolera dostarczył serwis VGLeaks, który podał jego rzekomą specyfikację. Pad z konsoli nazywanej roboczo Orbis będzie zawierał tradycyjny zestaw przycisków, dwie gałki analogowe i parę nowości. Na przykład funkcję „share”, dwupunktowy panel dotykowy z opcją „multi-touch”, sensory ruchy oraz ekran świecący typu LED. Nie uświadczymy w nim takich dodatków jak wbudowany mikrofon czy kamera – przynajmniej według VGLeaks.

Zaznaczamy, że powyższe informacje są tylko plotkami, bo firma Sony jeszcze nie zapowiedziała oficjalnie swojej konsoli. Jak pisaliśmy, powinno nastąpić to już za niecały tydzień na imprezie PlayStation Meeting, z której na pewno przedstawimy relację.

O następnej konsoli Sony plotkuje się od wielu miesięcy. Przecieki nasiliły się jednak w ostatnich tygodniach, co sugeruje, że oficjalna zapowiedź sprzętu jest tylko kwestią czasu. Z ostatnich informacji wynika, że za następczynię PlayStation 3 zapłacimy powyżej 400 dolarów. Podobno amerykańską i japońską premierę konsoli przewidziano na końcówkę tego roku. Gracze z Europy poczekają na nią do pierwszych miesięcy 2014 roku. O ile oczywiście te doniesienia się potwierdzą.

  1. Oficjalna strona Sony PlayStation