Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 września 2013, 15:02

autor: Hed

PlayStation 4 – Sony pokazało interfejs konsoli i aplikacji PlayStation App

Nowe obrazki opublikowane przez firmę Sony prezentują interfejs PlayStation 4 oraz PlayStation App, czyli aplikacji powiązanej z konsolą, która trafi na urządzenia mobilne. Materiały pozwalają jeszcze raz przyjrzeć się funkcjom, które będzie oferowała ta platforma sprzętowa.

Ekran główny konsoli PlayStation 4. - PlayStation 4 – Sony pokazało interfejs konsoli i aplikacji PlayStation App - wiadomość - 2013-09-26
Ekran główny konsoli PlayStation 4.

Firma Sony pokazała kilka nowych zdjęć przedstawiających interfejs konsoli PlayStation 4 i towarzyszącej jej aplikacji, PlayStation App, która trafi na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Obrazki opublikował Chris Owen, community manager PlayStation. Potwierdzają one, że projekt interfejsu jest dość minimalistyczny i spójny, a samo oprogramowanie będzie oferowało kilka ciekawych funkcji, o których można było tylko pomarzyć na PlayStation 3.

Wśród obrazków, których w sumie jest kilkanaście, można wypatrzyć przede wszystkim menu główne PlayStation 4, zawierające odnośniki do często uruchamianych gier i informacje o aktualnie odpalonej produkcji. Na konsoli dostępne będą też funkcje funkcje społecznościowe, wiadomości, podstrony dla profili użytkowników, edycja wideo oraz, oczekiwaną przez wiele osób, możliwość dzielenia się obrazkami i filmami, a nawet streamowania rozgrywki na żywo.

Kanał użytkownika streamującego obraz z gry. - PlayStation 4 – Sony pokazało interfejs konsoli i aplikacji PlayStation App - wiadomość - 2013-09-26
Kanał użytkownika streamującego obraz z gry.

Wiele z powyższych opcji będzie dostępnych z poziomu aplikacji przeznaczonej na tablety i smartfony. Dowodzą tego niektóre ze zdjęć, pochodzące z mobilnej PlayStation App. Na urządzeniu przenośnym będziemy mogli przeglądać profile użytkowników, menu główne konsoli, zakładkę z nowymi grami i wiele innych rzeczy. Połączenie z PlayStation 4 ma nastąpić po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

  1. Oficjalna strona konsoli PlayStation 4
Menu główne PS4 na tablecie. - PlayStation 4 – Sony pokazało interfejs konsoli i aplikacji PlayStation App - wiadomość - 2013-09-26
Menu główne PS4 na tablecie.

PlayStation 4 to nowa konsola firmy Sony, którą oficjalnie zapowiedziano na początku tego roku. Będzie ona zbudowana na wzór pecetów, co ma zapewnić dużą moc i łatwiejszą produkcję gier. Na start sprzętu Sony szykuje parę mocnych tytułów – w dniu premiery pojawią się między innymi Killzone: Shadow Fall, DriveClub oraz Knack. PlayStation 4 zadebiutuje w Europie w listopadzie tego roku.