Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 września 2012, 09:35

autor: Sarge

Platforma Steam z ponad 50 milionami zarejestrowanych kont

Platforma dystrybucji cyfrowej Steam może poszczycić się ponad 50 milionami zarejestrowanych kont. Wynikiem pochwaliła się firma Valve, odpowiadająca za tę usługę. Tak okazała liczba dowodzi jednocześnie o wciąż rosnącej popularności Steama.

Firma Valve pochwaliła się rosnącą popularnością serwisu cyfrowej dystrybucji Steam. Okazuje się, że do tej pory użytkownicy usługi utworzyli ponad 50 milionów kont.

Wynik robi duże wrażenie i z całą pewnością udowadnia, że w tej chwili Steam jest najbardziej popularną platformą cyfrowej dystrybucji na PC. Należy jednak pamiętać o tym, że powyższa statystyka wcale nie oznacza, że ze Steama korzysta ponad 50 milionów osób. Każdy użytkownik może bowiem założyć dowolną liczbę kont.

Platforma Steam z ponad 50 milionami zarejestrowanych kont - ilustracja #1

50 milionów zarejestrowanych kont robi wrażenie niezależnie od tego, z jaką liczbą unikalnych użytkowników mamy do czynienia. Wystarczy porównać te dane do wyników konkurencji. Firma Electronic Arts na sierpniowych targach gamescom ogłosiła, że na platformie Origin założonych jest 21 milionów kont. W tym przypadku także nie ma problemu, by jedna osoba zarejestrowała się dowolną liczbę razy.

Steam to najpopularniejszy serwis dystrybucji cyfrowej na PC autorstwa firmy Valve. Usługa pozwala legalnie zakupić cyfrowe wersje gier za odpowiednią opłatą. Serwis szczególną popularność zyskuje w czasie cyklicznych wyprzedaży, kiedy w krótkim okresie znacząco spadają ceny setek dostępnych tytułów. Steam posiada także rozwinięte opcje społecznościowe – gracze mogą komunikować się ze sobą, odblokowywać osiągnięcia, czy łatwo dołączać do rozgrywki znajomych.