Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2018, 11:43

Plany rozwoju gry Ancestors Legacy - dwie darmowe kampanie, mody i duże DLC

Podczas niedawnego streama Tomasz Gop z gliwickiego Destructive Creations ujawnił, jakie są plany studia na rozwój gry Ancestors Legacy. W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać m.in. usprawnień w multiplayerze, a potem dwóch darmowych kampanii.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły, dotyczące dalszego rozwoju wydanej w ubiegłym miesiącu strategii czasu rzeczywistego Ancestors Legacy. Tomasz Gop z gliwickiego studia Destructive Creations ujawnił podczas streama na Twitchu, że zespół skupia się obecnie na nowościach w trybie multiplayer – dedykowanych serwerach, rankingach, turniejach i wprowadzeniu jednostek bohaterów – ale pracuje także nad dwiema darmowymi kampaniami oraz tradycyjnym, dużym rozszerzeniem.

  1. Recenzja gry Ancestors Legacy – Polanie, wikingowie i błędy
Do trzech razy sztuka. Destructive Creations wreszcie stworzyło naprawdę dobrą grę i nic dziwnego, że teraz starają się ją jak najbardziej rozwinąć. - Plany rozwoju gry Ancestors Legacy - dwie darmowe kampanie, mody i duże DLC - wiadomość - 2018-06-18
Do trzech razy sztuka. Destructive Creations wreszcie stworzyło naprawdę dobrą grę i nic dziwnego, że teraz starają się ją jak najbardziej rozwinąć.
Plany rozwoju gry Ancestors Legacy - dwie darmowe kampanie, mody i duże DLC - ilustracja #2

Podczas gdy gracze na PC mogą już wyczekiwać nowej zawartości w Ancestors Legacy, posiadacze Xboksa One nadal nie otrzymali pewnej daty premiery gry na tę platformę; podczas wspomnianego streamu Gop pominął ten temat. Według dotychczasowych planów produkcja ma trafić na konsolę Microsoftu na początku przyszłego roku.

Pierwsza aktualizacja będzie skupiać się na staraniach Bolesława Chrobrego o koronę królewską. Można więc podejrzewać, że kampania skupi się na trwających do 1018 roku wojnach z Niemcami, chociaż tego już Gop nie uściślił. Druga z kolei opowie o zakonie krzyżackim – kto wie, może wcielimy się w rycerzy przymusowo chrystianizujących Prusów w XIII wieku. Nie wiemy niestety, kiedy obie kampanie trafią do gry, jednak nie róbcie sobie nadziei, że stanie się to na dniach – deweloperzy zaznaczają, że pierwszeństwo mają usprawnienia w rozgrywce wieloosobowej. Ponadto pomiędzy jedną i drugą aktualizacją twórcy chcą wprowadzić wsparcie dla Warsztatu Steam, które pozwoliłoby graczom na dodawanie własnej zawartości. Na samym końcu planów studia Destructive Creations jest duże, płatne rozszerzenie, wprowadzające do Ancestors Legacy całkowicie nową frakcję.

Tak przemyślane plany rozwoju gry zdecydowanie mogą cieszyć wszystkich, którzy dobrze bawili się przy najnowszym tytule Destructive Creations. A tych było całkiem sporo – Ancestors Legacy może się bowiem poszczycić średnią ocen 77/100, zdecydowanie najlepszą w całym portfolio gliwickiego studia. Jeśli nowe kampanie poradzą sobie z powszechnymi narzekaniami na powtarzalność misji, tytuł może przeistoczyć się w prawdziwą gratkę dla fanów strategii czasu rzeczywistego.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Ancestors Legacy