Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 czerwca 2015, 11:49

autor: Jiker

PixWing – wkrótce premiera zręcznościowej gry lotniczej współautorów This War of Mine

Na przełomie czerwca i lipca w App Store zadebiutuje zręcznościowa gra lotnicza PixWing. Nad tytułem pracuje polskie studio RymPow Team, założone przez pracowników 11 bit studios.

Polskie studio RymPow Team, rozwijane po godzinach przez trzech pracowników warszawskiego 11 bit studios (cykl Anomaly, This War of Mine), zajmuje się od pewnego czasu zręcznościową grą lotniczą PixWing. Ciekawie zapowiadająca się produkcja zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemem iOS na przełomie czerwca i lipca tego roku.

Tytuł zostanie wydany w modelu premium i nie będzie oferować żadnych mikropłatności. Na tę chwilę próżno szukać jakichkolwiek wzmianek o odsłonie przeznaczonej na smartfony i tablety z systemem Android. Nie można jednak wykluczyć, że takowa w niedalekiej przyszłości powstanie. Wszystko zależeć będzie od tego, z jakim przyjęciem spotka się edycja iOS-owa.

W PixWing przejmiemy kontrolę nad rozmaitymi maszynami latającymi, w tym dwupłatowcem, odrzutowcem i antygrawitacyjnym samochodem przyszłości (nie zabraknie też smoka). Rozgrywka polegać będzie na przemierzaniu ładnie zaprojektowanych map i przelatywaniu przez kolejne bramki, zawieszone nierzadko w trudno dostępnych miejscach. Na trasie natkniemy się na rozmaite przeszkody, a także przeciwników, utrudniających realizację celów (np. sterowce uzbrojone w wyrzutnie rakiet).

Zabawa będzie się odbywać w dwóch trybach. Podstawową formą rozgrywki będzie opcja Time Trial, w ramach której staniemy przed zadaniem pokonania kilkudziesięciu tras w wyznaczonym czasie. Tory zostaną umiejscowione w kilku zróżnicowanych lokacjach, które zwiedzimy również swobodnie w ramach dodatkowej opcji Free Roam. Tam też odblokujemy nowe maszyny latające oraz przeznaczone dla nich alternatywne skórki.

Grę wyróżnia nie tylko ciesząca oko, trójwymiarowa szata graficzna zbudowana z dużych pikseli, ale też system sterowania. Wykorzystuje on żyroskop, angażując do zabawy całe ciało gracza. W przeciwieństwie do innych mobilnych gier lotniczych i wyścigowych, w PixWing wykonanie nagłego zwrotu lub obrócenie maszyny o 180 stopni wymaga wykonania tego samego ruchu w rzeczywistości. Nie dziwi więc, że twórcy zawarli w swojej grze licznik spalonych kalorii. Osoby, którym takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu, będą mogły skorzystać z bardziej konwencjonalnych schematów sterowania.