Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka PixWing (iOS)
OkładkaPixWing (iOS)

PixWing

Zręcznościowa gra lotnicza, wyprodukowana z myślą o urządzeniach mobilnych przez rodzime, trzyosobowe studio RymPow Team, rozwijane "po godzinach" przez pracowników warszawskiego 11 Bit Studios.

Zręcznościowe | samoloty | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PixWing Premiera

anulowana

AND

10wrz2015

iOS

Gry podobne do PixWing

Flashout 2

Retry

Air Race Speed

PixWing to zręcznościowa gra lotnicza. Zaprojektowało ją trzyosobowe studio RymPow Team, założone i rozwijane po godzinach przez pracowników warszawskiego 11 bit studios (cykl Anomaly, This War of Mine). Tytuł został wydany w modelu premium i nie oferuje żadnych mikropłatności.

W PixWing przejmujemy kontrolę nad rozmaitymi maszynami latającymi, w tym dwupłatowcem, odrzutowcem i antygrawitacyjnym samochodem przyszłości (nie zabraknie też smoka). Rozgrywka polega na przemierzaniu ładnie zaprojektowanych map i przelatywaniu przez kolejne bramki, zawieszone nierzadko w trudno dostępnych miejscach. Na trasie nie brakuje rozmaitych przeszkód, a także przeciwników, utrudniających realizację celów (np. sterowce uzbrojone w wyrzutnie rakiet).

Zabawa toczy się w dwóch trybach. Podstawową formą rozgrywki jest opcja Time Trial, w ramach której stajemy przed zadaniem pokonania kilkudziesięciu tras w wyznaczonym czasie. Tory umiejscowiono w kilku zróżnicowanych lokacjach, które możemy również pozwiedzać swobodnie w ramach opcji Free Roam. Tam też odblokowujemy nowe maszyny latające oraz przeznaczone dla nich alternatywne skórki.

Grę wyróżnia nie tylko ciesząca oko, trójwymiarowa szata graficzna zbudowana z dużych pikseli, ale też system sterowania. Wykorzystuje on żyroskop, angażując do zabawy całe ciało gracza. W przeciwieństwie do innych mobilnych gier lotniczych i wyścigowych, w PixWing wykonanie nagłego zwrotu lub obrócenie maszyny o 180 stopni wymaga wykonania tego samego ruchu w rzeczywistości. Nie dziwi więc, że twórcy zawarli w swojej grze licznik spalonych kalorii. Osoby, którym takie rozwiązanie nie przypadnie do gustu, mogą skorzystać z bardziej konwencjonalnych schematów sterowania.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe PixWing: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND