Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Retry (iOS)
OkładkaRetry (iOS)

Retry

Dwuwymiarowa zręcznościówka, utrzymana w stylistyce retro. W produkcji przejmujemy kontrolę nad niewielkim samolotem i przemierzamy skomplikowane trasy, pełne przeszkód i wąskich przesmyków.

Zręcznościowe | samoloty | zagraj za darmo | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Retry Premiera

20paź2014

AND

22paź2014

iOS

Retry to prosta w założeniach zręcznościówka, utrzymana w 8-bitowej stylistyce. Produkcja studia Rovio, znanego przede wszystkim z wielu odsłon bestsellerowej serii Angry Birds, została wydana w ramach programu Rovio LVL 11, za sprawą którego fiński producent wydaje tytuły odbiegające od swojej głównej linii deweloperskiej. Gra trafiła na rynek w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Retry zasiadamy za sterami staroświeckiego jednopłata i stajemy przed zadaniem pokonania kilkudziesięciu arcytrudnych tras. Problem polega na tym, że samolot porusza się w sposób niezbyt kontrolowany, wykonując w powietrzu mniejsze lub większe pętle. Opanowanie sytuacji nie byłoby dużym wyzwaniem, gdyby nie fakt, że plansze usiane są przeszkodami i wąskimi przesmykami, skutecznie utrudniającymi podróż, a jednym z celów zabawy jest zaliczenie trasy z jak najmniejszą liczbą wypadków na koncie. Do pozostałych należy dotarcie do mety oraz pokonanie za jednym zamachem odpowiednio długiego odcinka trasy.

Retry nie tylko cieszy oko i ucho doskonałą warstwą audiowizualną utrzymaną w oldskulowej stylistyce, ale też udanie zachęca do kontynuowania zabawy i bicia rekordów, w czym pomaga odpowiednio wysoki poziom trudności. Niczym we Flappy Bird, ma się tu ciągłą ochotę na ustanawianie nowych, znaczących wyników. W Retry twórcy zaserwowali jednak kilka udogodnień, czyniących mechanikę rozgrywki nieco bardziej przystępną. Zalicza się do nich m.in. system checkpointów (w tym wypadku portów lotniczych), pozwalających odsapnąć i na spokojnie zaplanować dalszą podróż, bez narażania się na niebezpieczeństwo.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Retry: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND