Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 12:46

autor: hexx0

Pioner: inspirowana STALKER-em strzelanka z nowym trailerem

Pioner, czyli inspirowana serią STALKER sieciowa strzelanka od studia GFA Games, na targach E3 2021 doczekała się nowego trailera. Oprócz kolejnych mutantów zobaczyliśmy tajemniczą, lewitującą dziewczynę.

Fani serii S.T.A.L.K.E.R. mają powody do radości – nie tylko zobaczyliśmy dwójkę na Xbox & Bethesda Games Showcase, ale także nowy trailer z inspirowanej tym cyklem gry Pioner na PC Gaming Show. Możecie go obejrzeć poniżej.

Tytuł został oficjalnie zapowiedziany ponad miesiąc temu, a w ostatnich dniach poznaliśmy szczegóły na temat jego systemu walki. Teraz mogliśmy nieco dokładniej przyjrzeć się rozgrywce. Ta nie zapowiada się może zbyt innowacyjnie, ale dość ciekawie, by mieć produkcję GFA Games na uwadze.

Zwłaszcza że kampania fabularna Pionera wydaje się czymś więcej, niż pretekstem do uśmiercania różnej maści mutantów i pozostałych przy życiu ludzi. Szczególną uwagę zwraca lewitująca dziewczyna – zapewne anomalia – która pojawia się na początku materiału. Możemy spodziewać się, że podobnych „dziwactw” będzie więcej.

Deweloperzy deklarują, że solowa rozgrywka okaże się możliwa, ale sugerują przechodzenie Pionera w trybie kooperacji. W grze mają też pojawić się najazdy oraz obrona bazy. W każdym z nich wykorzystamy zróżnicowany arsenał broni do walki w zwarciu i na dystans, a także gadżetów pokroju specjalnych zegarków, palmtopów i dozymetrów.

W otwartym świecie gry nie zabraknie elementów rodem z science fiction – w tym inspirowanych Piknikiem na skraju drogi Arkadija i Borisa Strugackich – oraz oddanej z pieczołowitością sowieckiej stylistyki retro.

Pioner powinien zadebiutować na PC na przełomie 2021 i 2022 roku. Jesienią natomiast mają odbyć się beta-testy gry.

E3 2021