Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 12:40

Pillars of Eternity 3 – Obsidian nie chce pracować nad tą grą

Projektant pracujący w Obsidianie odpowiedział na pytanie fana o trzecią część PoE. Niestety nie mamy dobrych wieści.

Pillars of Eternity 3 – Obsidian nie chce pracować nad tą grą - ilustracja #1
Na trzecią część przygód w świecie Eory przyjdzie nam poczekać.

Pillars of Eternity II: Deadfire miało swoją premierę w 2018 roku. Gra otrzymała świetne recenzje, lecz sprzedała się fatalnie. Mimo to gra zyskała grono wiernych fanów, którzy po 2 latach zaczynają dopominać się o kolejną cześć. Użytkownik serwisu tumblr o nicku samandingo w czasie kwarantanny zakochał się w świecie PoE i postanowił zapytać jednego z twórców o przyszłość serii.

Pillars of Eternity 3 – Obsidian nie chce pracować nad tą grą - ilustracja #2

Josh Sawyer - projektant Icewind Dale I i II oraz Neverwinter Nights II, a także reżyser Fallout: New Vegas i obu części PoE - podziękował za miłe słowa i przeszedł do bolesnych konkretów. Poinformował, że w obecnej chwili studio nie potrzebuje zapewnień o wierności fanów, a motywacji do stworzenia kolejnej odsłony serii. „Musimy być podekscytowani tworzeniem tej gry”, napisał Sawyer.

Deweloper zaznaczył też, że wielu deweloperów pracujących nad Pillars of Eternity dotknęło wypalenie zawodowe, szczególnie tych, którzy pracowali nad DLC dla drugiej odsłony cyklu – a nastroje jeszcze pogorszyła kiepska sprzedaż. Najpierw pracownicy Obsidianu muszą uwierzyć, że kolejne PoE zachwyci wszystkich graczy. Z tego wynika, że na nową izometryczną przygodę będziemy musieli poczekać, aż twórcy odzyskają wiarę w ten projekt.

Wpływ na to może mieć też fakt, że obecnie studio pracuje nad inną grą osadzoną w tym uniwersum. Avowed jest szansą na zainteresowanie graczy światem PoE. Być może pomoże w tym bardziej współczesna formuła – według pierwszych zapowiedzi ma to być pierwszoosobowy RPG w otwartym świecie.