Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2019, 16:56

autor: Entelarmer

Pierwszy patch do Anno 1800 poprawi dyplomację

Gra Anno 1800 jutro otrzyma pierwszą popremierową aktualizację. Patch wprowadzi garść usprawnień technicznych oraz ułatwi prowadzenie dyplomacji.

  - Pierwszy patch do Anno 1800 poprawi dyplomację - wiadomość - 2019-04-24
 

Jutro doczekamy się pierwszej popremierowej aktualizacji strategicznego Anno 1800. Nie będzie to szczególnie duże uaktualnienie, niemniej patch wprowadzi parę istotnych usprawnień. Część z nich to typowe poprawki techniczne, w tym usunięcie błędów powodujących przymusowe zamykanie się gry oraz desynchronizację w trybie sieciowym. Posiadaczy wydania ze Steama ucieszy rozwiązanie problemu ze spadkami wydajności w tej wersji, nieobecne w przypadku egzemplarzy dostępnych na platformach Uplay oraz Epic Games Store.

Najważniejsze ze zmian wymienionych na oficjalnym forum gry dotyczą systemu dyplomacji. Aktualizacja zmniejszy koszt rozpoczęcia negocjacji w późniejszych stadiach gry aż o 70%, a także pozwoli dwukrotnie częściej sięgać po pochlebstwa i wysyłać podarki innym władcom (w obu przypadkach co 30 minut zamiast co godzinę). Dzięki temu łatwiej będzie zapobiec niechcianym konfliktom z sąsiadami, a gdy już do nich dojdzie – szybko doprowadzić do ugody bez zbytniego uszczuplania skarbca. Jeśli już o tym mowa, ludzie odwiedzający naszą domenę będą znacznie hojniejsi po premierze patcha niż dotychczas. Turyści i inni odwiedzający zostawią u nas o połowę więcej środków niż dotychczas. Wszystko to pojawi się jutro wraz z debiutem aktualizacji, aczkolwiek nie wiemy jeszcze, o której godzinie dokładnie to nastąpi. Przypomnijmy też, że twórcy ujawnili plany rozwoju gry, uwzględniające wydanie trzech dużych rozszerzeń oraz darmowych DLC.