Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2019, 15:00

autor: Serek

Pierwszy długi gameplay z FIFA 20 - Real Madryt vs. Liverpool

W sieci pojawił się pierwszy długi zapis rozgrywki z FIF-y 20. Nagranie pochodzi z finałów eWorld Cup w grę FIFA 19. Niestety, większych zmian (w porównaniu z poprzednią odsłoną) nie uświadczono.

Pierwszy długi gameplay z FIF-y 20. - Pierwszy długi gameplay z FIFA 20 - Real Madrid vs. Liverpool - wiadomość - 2019-08-05
Pierwszy długi gameplay z FIF-y 20.

Miłośnicy wirtualnej piłki nożnej wreszcie mogą zobaczyć pierwszy długi zapis rozgrywki z najnowszej części cyklu FIFA. Nagranie pochodzi z finałów eWorld Cup w FIF-ie 19. Przed spotkaniem decydującym o mistrzostwie czwórka influencerów rozegrała mecz dwóch na dwóch w FIF-ę 20. Pierwsza para poprowadziła do boju Liverpool FC, druga Real Madryt - swoją drogą zawodnicy tych klubów są twarzami tegorocznej odsłony gry. Niestety, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, dlatego nie dane było nam zobaczyć cieszynek lub animacji twarzy piłkarzy z bliska. Gameplay możecie obejrzeć poniżej (z komentarzem jednego z YouTuberów).

Niestety, zapis rozgrywki nie pokazuje wielu zmian. Jako wieloletni gracz i fan cyklu muszę przyznać, że ciężko jest mi wskazać konkretne różnice pomiędzy dziewiętnastką a dwudziestką na podstawie tego materiału. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że mecz został rozegrany pomiędzy parami graczy. Kilkukrotnie można zaobserwować bardziej naturalne zachowanie piłki, która ma większe tendencje do kozłowania. Widać również nieco większy wpływ atrybutu szybkości na wydarzenia boiskowe. Skrzydłowi zdecydowanie chętniej wbiegają za plecy bocznych obrońców (oczywiście możliwe, że jest to wynikiem aktualnie ustawionej taktyki).

Zdarzyło się również jedno głupiutkie zachowanie bramkarza. Co się jednak tyczy goalkeeperów, to na uwagę zasługują nowe animacje parad. Osoby, które sporo grały w poprzednią odsłonę cyklu, na pewno zauważą subtelne różnice. Niestety na gameplayu nie widzieliśmy nowej mechaniki stałych fragmentów gry (konkretnie rzutów wolnych i karnych, bo rożne pozostały bez zmian). Moją uwagę przyciągnęły niskie oceny ogólne zawodników. To pewnie bazowe wartości, które do premiery zostaną podwyższone, ale 85 „overalla” przy nazwisku van Dijk?

FIFA 20 trafi do sprzedaży 27 września bieżącego roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switchu w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 20
  2. FIFA 20 - ogromne zmiany w trybie FUT