Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 lutego 2012, 10:45

autor: Sarge

Pierwsze zdjęcia oficjalnych zestawów LEGO Minecraft Micro World

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zestawu klocków LEGO Minecraft Micro World. Możecie na własne oczy zobaczyć, jak firmie LEGO udało się przenieść świat Minecrafta do rzeczywistości.

Firmy Mojang oraz LEGO Group ujawniły pierwsze zdjęcia przedstawiające LEGO Minecraft Micro World. Jest to oficjalny zestaw klocków LEGO na licencji gry Minecraft, o którym mówiło się od jakiegoś czasu.

Zestaw składa się z czterech modułowych kostek wykonanych ze specjalnie przygotowanych klocków LEGO. W każdej z nich znajdziemy szereg bloczków do budowy, a same sześciany mają imitować ziemię wyimaginowanego świata. „W środku” pojawią się więc miniaturowe kopalnie z różnego rodzaju zasobami znanymi z gry.

Przyglądając się zdjęciom warto zwrócić uwagę na charakterystyczny kształt klocków, nieco odbiegających od tych tradycyjnych, wykonywanych przez firmę LEGO. Postarano się nawet o odwzorowanie dwóch ikonicznych postaci z gry – głównego bohatera Steve’a oraz jednego z najbardziej znienawidzonych przez graczy przeciwników, czyli Creepera.

Całość wydaje się odzwierciedlać klimat Minecrafta, co przyznaje jego twórca, Marcus „Notch” Persson: „Są problemy ze skalowaniem. Minecraft posiadał wielkie, długie tunele, których nie możesz zmieścić w pokoju gościnnym. Myślę jednak, że goście z LEGO stworzyli coś naprawdę wspaniałego, co naprawdę wygląda jak Minecraft”.

LEGO Minecraft Micro World trafi na rynek wiosną bieżącego roku w cenie 34,99 euro (ok. 150 złotych). Zagraniczny sklep Jinx już zaczął przyjmować przedpremierowe zamówienia na te zestawy. Rodzimym fanom Minecrafta pozostaje mieć nadzieję, że będą one bez większych problemów dostępne także w Polsce.

Inicjatywa przeniesienia idei popularnej produkcji studia Mojang w świat klocków LEGO zaczęła być na poważnie realizowana w grudniu ubiegłego roku. Wtedy deweloper musiał zyskać poparcie 10 tysięcy użytkowników oficjalnego serwisu LEGO Cuusoo, aby pomysł został wzięty pod uwagę. Z przekroczeniem tego progu nie było większych problemów, a przedstawiciele firmy LEGO w styczniu zdecydowali się zatwierdzić projekt do realizacji.