Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2019, 10:35

autor: AlexB

Phil Spencer z Microsoftu: brakuje nam Sony na E3

Według Phila Spencera, czyli szefa marki Xbox, targi E3 sporo tracą na nieobecności takich gigantów jak Sony czy Activision. Jego zdaniem jest to moment w roku, w którym branża powinna trzymać się razem.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Jak zapewne doskonale wiecie, na tegorocznych targach E3 zabrakło przedstawicieli firmy Sony. Również Activision nie było specjalnie widoczne podczas kończącej się dziś edycji imprezy. Mogłoby się wydawać, że z takiego obrotu sprawy zadowolony powinien być Microsoft, któremu ubyli konkurenci w rywalizacji o najciekawszy katalog gier zaprezentowany podczas konferencji. Nic bardziej mylnego. Podczas transmisji na żywo na kanale Giant Bomb Phil Spencer, szef marki Xbox, zdradził, że według niego targi mocno tracą, gdy nieobecni są na nich duzi branżowi gracze. Cytując jego słowa (via GameSpot).

Chciałbym, żeby ekipa z Sony tu była. E3 nie jest takie dobre, gdy ich brakuje.

Phil Spencer na konferencji Microsoftu zorganizowanej przy okazji E3 2019. - Phil Spencer z Microsoftu: brakuje nam Sony na E3 - wiadomość - 2019-06-13
Phil Spencer na konferencji Microsoftu zorganizowanej przy okazji E3 2019.

Zdaniem Spencera, targi E3 to niezwykle ważny moment w roku, gdy cały świat patrzy na branżę, dlatego też największe firmy powinny trzymać się razem, zwłaszcza teraz, gdy ich środowisko jest coraz częściej krytykowane. Pracownik Microsoftu odnosi się tutaj między innymi do decyzji Światowej Organizacji Zdrowia o wpisaniu „zaburzenia grania” (ang. gaming disorder) do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Doroczna impreza w Los Angeles jest doskonałą okazją do tego, by pokazać, że miłośnicy elektronicznej rozrywki to nie tylko „dzieci siedzące w piwnicy”. Lecz bez Sony czy Activision ranga imprezy wyraźnie spada.

Spencer nie powiedział tych słów jedynie z czystej sympatii dla Sony i Activision oraz troski o przyszłość branży. Trzeba pamiętać, że jest on członkiem zarządu stowarzyszenia Entertainment Software Association (ESA), które zajmuje się organizacją targów E3. W jego interesie leży zatem, by projekt cały czas się rozwijał. Bez dodatkowych widzów, których bez wątpienia przyciągnęłyby prezentacje chociażby nowych produkcji zmierzających na konsole PlayStation, zadanie to jest nieco utrudnione.

Dziś ostatni dzień targów E3 2019. - Phil Spencer z Microsoftu: brakuje nam Sony na E3 - wiadomość - 2019-06-13
Dziś ostatni dzień targów E3 2019.

Firma Sony ogłosiła, że nie będzie obecna na targach E3 2019 w listopadzie ubiegłego roku. Powodem tej decyzji był fakt, że zdaniem zarządu japońskiego giganta formuła imprezy jest już przestarzała i odbywa się ona stanowczo za późno w roku. Z kolei o tym, że na wydarzeniu organizowanym w Los Angeles nie znajdziemy stanowiska Activision, dowiedzieliśmy się w maju.

  1. Oficjalna strona targów E3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach