Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2015, 11:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Phil Harrison, wiceprezes europejskiego oddziału Xbox, opuścił firmę

Phil Harrison, wiceprezes europejskiego oddziału Xbox, opuścił szeregi firmy Microsoft, w której zajmował się m.in. nadzorowaniem studiów Rare i Lionhead. Wcześniej przez wiele lat pracował w firmie Sony, będąc jedną z kluczowych osób odpowiedzialnych za konsole PlayStation.

Phil Harrison - wiceprezes europejskiego oddziału Xbox odszedł z firmy - ilustracja #1

Phil Harrison, jedna z najbardziej znanych i cenionych osób w branży gier wideo, opuścił szeregi firmy Microsoft. Od marca 2012 roku piastował stanowisko wiceprezesa europejskiego oddziału zajmującego się marką Xbox, opiekując się m.in. studiami Rare i Lionhead. Od teraz jego rolę sprawuje Kudo Tsunoda, będący kilka lat temu głównym menadżerem ds. Kinecta.

„Phil był wybitnym liderem naszych europejskich zespołów, który nadzorował prace w nagradzanych studiach oraz wnosił duży wkład w globalny biznes związany z marką Xbox. Chciałem podziękować Philowi za jego kreatywność i kierownictwo w ostatnich trzech latach. Jest on moim przyjacielem i życzę mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach”– powiedział Phil Spencer, szef marki Xbox.

Niestety nie wiemy czym teraz będzie zajmował się Harrison, który od momentu odejścia z koncernu Sony nie może nigdzie zagrzać miejsca na dłużej. Przypominam bowiem, że pracował on w japońskiej korporacji od 1992 roku, będąc jedną z kluczowych osób odpowiedzialnych za konsole PlayStation. W 2008 roku przeszedł do podupadającego Atari, które opuścił w 2010 roku, znajdując zatrudnienie w Gaikai. Tam również nie wytrzymał zbyt długo i dwa lata później trafił do Microsoftu.