Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2015, 10:09

autor: Góral

Pierwszy patch do GTA V rozwiązuje problemy z launcherem

Studio Rockstar opublikowało pierwszy patch do komputerowej wersji Grand Theft Auto V, który powinien rozwiązać problem z niepoprawnym działaniem launchera u osób, które w nazwach kont użytkownika systemu Windows używały niestandardowych znaków.

Kilka dni temu na rynku zadebiutowała wyczekiwana PC-towa wersja Grand Theft Auto V. Produkcja sama w sobie okazała się świetnym tytułem, aczkolwiek nie obyło się bez kilku problemów wieku dziecięcego. Gracze narzekali przede wszystkim na kłopoty z uruchamianiem projektu, co momentalnie zauważył deweloper, proponując tymczasowe rozwiązania oraz zapowiadając nadchodzące poprawki. Efekty ich pracy ukazały się wczoraj, w ramach patcha 1.01. Naprawił on przede wszystkim błąd związany z niepoprawnym działaniem launchera u osób, które w nazwach kont użytkownika systemu Windows używały niestandardowych znaków. Pozbyto się również problemu z transferem postaci z GTA Online (u części osób już podczas procesu przenoszenia pojawiał się komunikat z prośbą o dokonanie transferu). Oprócz tego aktualizacja 1.01 zniwelowała m.in.:

  • crashe launchera i używanie przez niego zbyt dużej mocy CPU;
  • problem ze spadkiem animacji podczas klikania lewym przyciskiem myszy w trakcie prowadzenia pojazdu;
  • kłopoty związane z działaniem programu Rockstar Editor;
  • problem z wznawianiem przesyłania materiałów wideo do serwisu YouTube po utracie połączenia z Internetem.
Rockstar naprawia PC-towe Grand Theft Auto V. - Grand Theft Auto V - pierwszy patch rozwiązuje problemy z launcherem - wiadomość - 2015-04-18
Rockstar naprawia PC-towe Grand Theft Auto V.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją, w której skupiliśmy się na jakości PC-towego portu. Natomiast na poniższym materiale wideo, przygotowanym przez ekipę tvgry.pl, zobaczycie jak gra radzi sobie na komputerze ze średniej półki.

Grand Theft Auto V pierwotnie zadebiutowało w 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Po roku doczekało się wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, a zwieńczeniem prac studia Rockstar jest komputerowe wydanie. Tytuł oferuje nieco lepszą oprawę graficzną, edytor filmików czy też możliwość modowania, aczkolwiek z tą ostatnią opcją wcale nie jest tak różowo, jak myśleliśmy, że będzie. Tak czy siak, pierwsze informacje dotyczące sprzedaży produkcji głoszą wielki sukces PC-towej wersji, którą po jednym dniu od momentu debiutu posiadało około miliona użytkowników Steama.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V