Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2015, 15:55

autor: Entelarmer

Persona 5 zadebiutuje dopiero w 2016 roku

Studio Atlus udostępniło nowy zwiastun gry Shin Megami Tensei: Persona 5, który zaprezentowano na targach Tokyo Game Show. Niestety, jednocześnie poinformowano, że kolejna odsłona popularnej serii jRPG zadebiutuje nie w 2015 roku, a dopiero na wiosnę 2016 roku.

Fanom Persony przyjdzie jeszcze nieco poczekać na piątą dużą odsłonę serii. - Persona 5 zadebiutuje dopiero w 2016 roku - wiadomość - 2015-09-18
Fanom Persony przyjdzie jeszcze nieco poczekać na piątą dużą odsłonę serii.

Zła wiadomość dla wielbicieli japońskich RPG z serii Shin Megami Tensei (a dokładniej podcyklu Persona). Data premiery piątej dużej części serii została przesunięta, w związku z czym Persona 5 ukaże się dopiero na wiosnę 2016 roku, przy czym nie wiadomo, czy data ta dotyczy tylko Japonii, czy również, jak poprzednio, Ameryki (wcześniej podawano, że gra zadebiutuje w obu tych regionach pod koniec 2015 roku). O przyczynach podjęcia tej decyzji mówił reżyser gry, Katsura Hashino, w trakcie wywiadu przeprowadzonego na targach Tokyo Game Show. Według niego wszystkie elementy składowe gry są już gotowe a prace nad grą postępują zgodnie z planem. Jednak będąc świadomi sporych oczekiwań fanów cyklu, postanowili poświęcić więcej czasu na doszlifowanie gry, tak, by była ona jak najbliższa ideałowi. Hashino obiecał, że piątka będzie największą częścią serii, na końcu zaś przeprosił za opóźnienie wszystkich graczy, którzy mieli nadzieję zapoznać się z najnowszą produkcją studia Atlus już w tym roku.

Wywiad z reżyserem to nie jedyny materiał poświęcony Personie 5. Twórcy udostępnili także kolejny zwiastun produkcji, ukazujący nieco rozgrywki oraz, wraz z wypowiedzią Hashino, zdradzający co nieco o fabularnych założeniach gry. Centralnym punktem przedstawianej w piątce historii będzie, według słów japońskiego twórcy, „kradzież serc”, przy czym ową „kradzież” przeprowadza się przez zakradnięcie się do cudzego serca, łudząco przypominającego lochy. Poniżej możecie zobaczyć pełny zwiastun z targów w języku japońskim.

Shin Megami Tensei to popularna seria gier od studia Atlus, oparta na motywach cyklu powieści Digital Devil Story autorstwa Aya Nishitaniego. Poszczególne gry z cyklu reprezentują różne gatunki, przy czym najbardziej znana podseria Persona skupia tytuły z kategorii jRPG. Pierwsza część ukazała się w 1996 roku, a na przestrzeni lat marka zdobyła sobie taką popularność, że doczekała się adaptacji w formie anime, mang, książek czy nawet sztuk teatralnych.