Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 29 października 2015, 09:49

Pentameron, Strategia mistrza - weekendowe premiery filmowe

Po wypełnionym hitami weekendzie i na tydzień przed premierą Spectre w polskich kinach spokojny weekend. Zapraszam na baśniowy Pentameron i historię o Lance'u Armstrongu (Strategia mistrza).

Pentameron

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Włoski twórca wziął na warsztat zbiór opowieści Giambattisty Basilego Baśń nad baśniami (z twórczości tego autora jako inspiracji korzystali m.in. bracia Grimm!) i stworzył filmowy zestaw nowelek. Baśniowy film zaprezentuje kilka historii wypełnionych dziwnymi postaciami, połączy napięcie z komedią, horror z sensualnością, a całość ubierze w przepiękne szaty. Pentameron bez wątpienia należy do jednych z najładniejszych i najbardziej oryginalnych wizualnie filmów tego roku. To coś dla spragnionych odrobiny magii i fabularnych zawijasów, nie powinniście być zawiedzeni.

  1. Reżyseria: Matteo Garrone
  2. Tytuł oryginalny: Il racconto dei racconti
  3. Grają: Salma Hayek, Vincent Cassell, Toby Jones, John C. Reilly

Strategia mistrza

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Lance Armstrong to tak ciekawa postać, że jej życiowe perypetie idealnie nadają się jako baza dla filmowego scenariusza. I oto otrzymujemy Strategię mistrza, produkcję człowieka odpowiedzialnego m.in. za Królową, Tajemnicę Filomeny oraz Przeboje i podboje, która opowie o dziennikarskim śledztwie mającym udowodnić Armstrongowi sportowe oszustwo na wielką skalę. W głównej roli zobaczymy Bena Fostera, którego kreacja jest jedną z największych sił filmu i przyćmiewa niedoskonałości scenariuszowe. Podobno zbyt wiele wątków z bogatej kariery i jeszcze bogatszego skandalu słynnego kolarza chciano upchnąć w jednym filmie, przez co całość jest nieco chaotyczna. Ale chyba i tak warto poznać kulisy tej historii – po raz kolejny wychodzi na to, że najlepsze scenariusze pisze samo życie.

  1. Reżyseria: Stephen Frears
  2. Tytuł oryginalny: The Program
  3. Grają: Ben Foster, Chris O'Dowd, Lee Pace

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Paranormal Activity: Inny wymiar (piąta już część odnoszącej sukcesy serii horrorów – tym razem zobaczymy to, co dotąd było ukryte),
  2. Cień latarni morskiej (fiński kandydat do Oscara – opowieść o szanowanym latarniku i rywalizacji między jego synem a chłopcem z sierocińca),
  3. Agnieszka (polsko-niemiecki dramat o kobiecie, która właśnie wyszła z więzienia).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.