Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2012, 21:40

autor: Aver

Pecetowy Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier – data premiery i wymagania sprzętowe

Futurystyczna strzelanina firmy Ubisoft zadebiutuje na PC 15 czerwca, w niecałe trzy tygodnie po premierze wersji na konsole Xbox 360 i Playstation 3. Twórcy podali wymagania sprzętowe tytułu.

Fani futurystycznych strzelanin mogą w końcu spać spokojnie. Firma Ubisoft zapowiedziała, że pecetowa wersja Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier ukaże się w Stanach Zjednoczonych 12 czerwca. Trzy dni później zadebiutuje na rynku europejskim. W ten sposób kończy się czas niepewności związany z przygotowywaniem gry w wersji na komputery osobiste i wielokrotnym przekładaniem daty premiery. Debiut Future Soldier na konsole Xbox 360 i Playstation 3 nastąpi niecałe trzy tygodnie wcześniej, 25 maja.

Pecetowy Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier – data premiery i wymagania sprzętowe - ilustracja #1

Ubisoft poinformował także, że wprawdzie do instalacji gry ma być wymagane połączenie z Internetem, ale jedynie do założenia konta Uplay, zarejestrowania gry i uruchomienia jej po raz pierwszy.

Opóźnienie pomiędzy premierami wersji Future Soldier na konsole i PC spowodowane jest dopracowywaniem pecetowej wersji gry przez studio Ubisoft Paris. Zgodnie z informacjami producenta, gra ma oferować wysokiej jakości grafikę dzięki obsłudze bibliotek DirectX 11 (teselacja, oświetlenie globalne, efekty wolumetryczne, możliwość wykorzystania wielu monitorów i wyświetlaczy 3D). Ponadto, będzie korzystać z funkcji społecznościowych znanych z innych gier Ubisoftu, które mają ulepszyć rozgrywkę w trybie wieloosobowym.

Autorzy podali także do wiadomości minimalne i zalecane wymagania sprzętowe kolejnej odsłony serii Tom Clancy’s Ghost Recon. Na szczęście wbrew tytułowi gry nie są one szczególnie futurystyczne.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows XP Service Pack 3 lub lepszy
  • Procesor: Intel Pentium D 3.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.2 Ghz
  • Karta graficzna: 256 MB (GeForce 7800 / Radeon X1800 lub lepsza)
  • Pamięć RAM: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista/7)
  • Dysk twardy: 25 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9450 / AMD Phenom II X4 940
  • Karta graficzna: 1024 MB (GeForce GTX 460 / AMD/ATi HD 5850 lub lepsza)
  • Pamięć RAM: 2 GB (Windows XP) / 3 GB (Windows Vista/7)

Przypominamy, że gra jest dostępna w przedpremierowej sprzedaży w naszym sklepie. Cena wersji na PC to 109,90zł.