Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2022, 09:35

Patologiczna Arma Reforger - ledwo działający Early Access za horrendalną kwotę

Arma Reforger jest już dostępna w Early Accessie na Steamie. Niestety według niektórych graczy liczba występujących w niej bugów jest porażająca.

W SKRÓCIE:
  • Arma Reforger zbiera mieszane recenzje na Steamie.
  • Wielu graczy zwraca uwagę na wszechobecne bugi i niedociągnięcia.
  • Część fanów nie była nawet w stanie rozpocząć rozgrywki.

Arma Reforger została wczoraj zapowiedziana i jednocześnie natychmiast udostępniona we wczesnym dostępie na Steamie.

Fani serii mogli więc rozpocząć testy nowej odsłony cyklu, który zabiera graczy do okresu zimnej wojny. Niestety wielu z nich twierdzi, że liczba błędów w niej występujących jest niedopuszczalna.

Problematyczny Early Access

Oczywiście do nowej Army powinniśmy podchodzić z dozą wyrozumiałości. W końcu mowa o grze we wczesnym dostępie. Twórcy sami przyznają, że tytuł wymaga jeszcze wielu poprawek.

Niestety według wielu graczy stan produkcji nie przystoi nawet tytułowi znajdującemu się w Early Accessie. Budzi to również niepokój niektórych fanów, ponieważ Arma Reforger miała być swoistym testem nowego silnika o nazwie Enfusion, który użyty zostanie także w Arma 4.

Aktualnie gra zbiera na Steamie mieszane opinie (59% pozytywnych recenzji użytkowników).

Kocham Armę i chciałbym, żeby ten tytuł był grywalny, ale niestety nie jest i wycenienie technicznego dema na 30 dolarów nie jest ok.

- Spicy

Arma Reforger ma być poligonem doświadczalnym dla Army 4 oraz oczekiwań graczy. Nie ma w tym nic złego. Dopóki nie sprzedajecie jej za 30 dolarów. Na razie gra sprawia wrażenie wersji beta Squad.

- King Hattimus

Dosłownie nie byłem w stanie dołączyć do żadnego sieciowego lobby. Natykałem się na czarny ekran i błąd informujący o rozłączeniu. Próbowałem wszystkiego: reinstalacji, weryfikacji plików, używania WiFi zamiast Ethernetu, restartowania Steama i komputera, ale nic z tego mi nie pomogło.

- Gray Bush Goon

Spędziłem więcej czasu, starając się zagrać, niż rzeczywiście grając. A jak wygląda sprawa zawartości? W grze nie ma praktycznie niczego. I to ma być ten kamień milowy na drodze do Army 4? Mam nadzieję, że nie będzie tak pusta, jak ten tytuł.

- Hereditary Sedentary

Patologiczna Arma Reforger - ledwo działający Early Access za horrendalną kwotę - ilustracja #1
Dachowanie jeepem daje ciekawe efekty

Mimo wszystko popularna

Negatywne recenzje nie zmieniły faktu, że Arma Reforged cieszy się sporym zainteresowaniem. Według SteamDB tuż po premierze grę uruchomiło ponad 12 tysięcy osób. Liczba ta zaczęła jednak szybko spadać i trudno powiedzieć, czy w najbliższym czasie nastąpi powrót do wcześniejszych wyników.

Co ciekawe, nawet użytkownicy, którzy dali tytułowi pozytywną ocenę, nie kryją, że ma ona masę wad. Wśród komentarzy znaleźć można głosy, iż Reforger to tytuł, którego nie warto kupować, o ile nie jesteście najbardziej zagorzałymi fanami cyklu.

Niektórzy zdają się jednak w pełni rozumieć decyzję twórców o tak wczesnym udostępnieniu gry. Wielu graczy stwierdziło, że wiedzą, jak dużym wyzwaniem jest przejście na całkowicie nowy silnik.

Zakupienie gry będącej swoistym technicznym testem nowych rozwiązań nie jest więc dla nich żadnym problemem, o ile będą mogli w ten sposób wspomóc rozwój produkcji.

Ostatecznie przed zakupem Army Reforger musicie się więc zastanowić, czego właściwie od niej oczekujecie. Jeśli potrzebujecie względnie dopracowanego tytułu dającego masę rozrywki, to prawdopodobnie lepiej omijać nowe dzieło Bohemia Interactive.

Jeśli jednak jesteście wieloletnimi fanami serii i chcecie być na bieżąco z rozwojem jej kolejnych odsłon, to nowa produkcja może być ciekawym zakupem.