Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2020, 14:12

autor: Szarmancki

Pamiętacie FNAF? Produkcja filmu na podstawie gry naprawdę startuje

Prace nad adaptacją filmową popularnej serii survival horrorów posuwają się do przodu. Twórca Five Nights at Freddy’s informuje o wyborze scenariusza oraz okresie, w którym rozpoczną się zdjęcia do adaptacji o krwiożerczych animatronikach.

Długo wyczekiwany, pełnometrażowy film na podstawie serii stworzonej przez Scotta Cawthona w końcu ma scenariusz. Dowiedzieliśmy się również, że wkrótce rozpocznie się jego realizacja. Deweloper Five Nights at Freddy’s poinformował, że produkcja filmu wystartuje wiosną 2021 roku.

Cawthon wrzucił na reddita swojej gry nieprzyjemnie zatytułowany post „Bad news about the FNAF movie. :(„ (Złe wieści o filmie FNAF), w którym opisuje fabuły nadesłane mu przez liczne studia filmowe, reżyserów i wynajętych autorów oraz wskazuje, co nie spodobało się w nadesłanych tekstach. Tak naprawdę w całym poście nie ma grama złych wieści; był to jedynie niewinny żart, który miał poruszyć serca wiernych fanów. W ten sposób Cawthon przekazał, że nie będzie już rozpatrywał kolejnych propozycji, ponieważ znalazł scenariusz spełniający jego oczekiwania. Nosi on nazwę roboczą „Mike”.

Scott nie zdradza zbyt wiele na jego temat - jedynie, że ma sens, łączy wszystkie najlepsze wątki z pozostałych nadesłanych mu historii, postacie mają właściwe motywacje i zgadzają się z tymi osadzonymi w uniwersum. Do tego jest zabawny, a przede wszystkim przerażający i ma świetną fabułę.

Wygląda na to, że Scott może oddać się w pełni pracy na planie, ponieważ kolejną grą z serii - Five Nights at Freddy’s: Security Breach - zajmuje się Steel Wool Studios, odpowiedzialne za kolekcję miniger osadzonych w uniwersum FNAF i przygotowanych z myślą o technologii VR. O nowej odsłonie serii możecie dowiedzieć się więcej tutaj.