Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2020, 14:25

autor: Froozyy

Otwieranie kart Pokemon - nowe zjawisko wśród streamerów to niemal hazard

Popularny streamer Sodappopin stwierdził, że nowy trend na Twitchu - otwieranie paczek kart Pokemon - to praktycznie zwykły hazard i jest złym przykładem dla młodszych odbiorców.

Trendy na Twitchu bardzo często ulegają zmianom. Nikomu nieznane wcześniej gry potrafią szybko zyskać ogromną popularność, ale równie szybko mogą ją stracić. Streamerzy często prześcigają się w tworzeniu ciekawych treści, dzięki którym na dłużej utrzymają przy sobie odbiorców. Obecnie jednym z trendów jest otwieranie paczek z kartami Pokemon – czynność, która według popularnego streamera Sodapoppina podchodzi już pod hazard.

„Zasady” są dość proste – streamerzy zaopatrują się w paczki Pokemon i otwierają je podczas transmisji na żywo w nadziei na trafienie rzadkiej i wartościowej karty. Użytkownicy Twitcha coraz chętniej oglądają takie treści, a nawet sami zaczynają „bawić się” w otwieranie paczek. Jak zauważył Sodappopin, w tej niepozornej czynności kryje się zwykły hazard, a streamerzy uczą w ten sposób młodszych odbiorców złych nawyków.

[…] Obrywało mi się, kiedy grałem w Blackjacka (hazardowa gra karciana – przyp. red.) na streamie, ponieważ promowałem tym hazard wśród młodych. A teraz otwieranie paczek Pokemon jest hitem i wszyscy to kochają, a to jest po prostu hazard z oznaczeniem „dla dzieci”.

Soda on the Pokemon unboxing craze from r/LivestreamFail

Dla wielu z Was to zwykła błahostka, ale czytając historie zamieszczone w sieci, można jasno stwierdzić, że zaczyna być to problemem nie tylko wśród młodych osób. Użytkownik o nicku garboguy12 napisał o tym, jak jeden z jego znajomych pod wpływem popularności otwierania paczek wydaje swoje oszczędności na karty, mając nadzieję, że trafi coś rzadkiego, i tym samym mocno się wzbogaci. Niestety do tej pory zalicza tylko straty. Wielu internautów przestrzega również przed taką zabawą, ponieważ zarobienie na otwieraniu paczek z Pokemonami jest niezwykle trudne i trzeba mieć w tym sporo szczęścia. Streamerzy robią to, by zaciekawić odbiorców, aczkolwiek nie oznacza to, że widzowie powinni próbować tego samego.

Zakłady i hazard na Twitchu

W ramach ciekawostki warto dodać, że od pewnego czasu streamerzy Twitcha mogą w trakcie swoich transmisji tworzyć zakłady, w których widzowie mogą obstawiać (i wygrać) punkty kanału (potrzebne do wykupienia różnych akcji oferowanych przez danego streamera – np. pozdrowień). To kolejny kontrowersyjny element Twitcha, który poniekąd uczy hazardu. Funkcja ta nie jest jednak dostępna dla widzów z Polski ze względu na panujące u nas prawo.