Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2015, 19:52

autor: Góral

Overwatch - ujawniono nowego bohatera, Żołnierza 76

Firma Blizzard Entertainment zaprezentowała kolejnego bohatera gry Overwatch. Tym razem jest to Żołnierz 76, dysponujący karabinem pulsacyjnym, emiterem Pola Biotycznego i wizjerem taktycznym.

Overwatch w skrócie:
  • Gatunek: sieciowy FPS
  • Deweloper: Blizzard Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana
  • Inne: produkcja przeznaczona do rozgrywek wieloosobowych, którą najprościej porównać do Team Fortress 2

Studio Blizzard Entertainment ujawniło kolejną postać, w którą wcielimy się w nadchodzącym sieciowym FPS-ie Overwatch. Tym razem jest to Żołnierz 76 – były dowódca tytułowej organizacji, który, jak i wszyscy pozostali członkowie Overwatch, padł ofiarą spisku. W wyniku zamachu kwatera główna organizacji została wysadzona i uznano, że Jack Morrison zginął, ale udało mu się przeżyć i teraz poluje na tych, którzy doprowadzili do upadku Overwatch. Żołnierz 76 na polu walki używa karabinu pulsacyjnego, potrafiącego wystrzelić także salwę rakiet, a jego umiejętnością specjalną, oprócz sprintu, jest możliwość używania emitera Pola Biotycznego, przywracającego zdrowie wszystkim graczom znajdującym się w jego zasięgu. Ponadto heros posiada wizjer taktyczny naprowadzający broń na wrogów czających się w pobliżu. Krótko pisząc, będziemy mieć do czynienia ze swego rodzaju szturmowcem, który zawsze pcha się tam, gdzie jest największa zadyma.

Żołnierz 76 nowym bohaterem Overwatch. - Overwatch - ujawniono nowego bohatera, Żołnierza 76 - wiadomość - 2015-07-07
Żołnierz 76 nowym bohaterem Overwatch.

Overwatch to sieciowa strzelanka tworzona przez uznane studio Blizzard Entertainment, znane z takich serii gier jak Diablo i StarCraft. Jednocześnie jest to pierwsza od wielu lat zupełnie nowa marka tego dewelopera. Zabawa polegać ma na rozgrywaniu wieloosobowych spotkań w różnych trybach. Podczas rozgrywki wykorzystywać będziemy rozmaitych herosów, którzy różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i umiejętnościami – jeden potrafi strzelać z łuku, drugi szarżować na przeciwników, trzeci ochraniać siebie i swoich kamratów tarczą itd. Tytuł tworzony jest z myślą o komputerach PC, a jesienią bieżącego roku wejdzie w fazę beta testów.