Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2015, 08:47

autor: Góral

Game Critics Awards - Fallout 4 i Uncharted 4: A Thief's End najlepszymi grami targów E3 2015

Przedstawiciele największych mediów związanych z grami wideo wyłonili zwycięzców tegorocznej edycji Game Critics Awards. Największymi wygranymi okazały się gry Fallout 4 oraz Uncharted 4: A Thief's End.

Kilka dni temu poznaliśmy nominacje to tegorocznych nagród Game Critics Awards. Głosowanie zostało zakończone i wyłoniono najlepsze gry targów E3 2015. Największymi zwycięzcami okazały się dwie produkcje – wyczekiwane postapokaliptyczne RPG Fallout 4 od Bethesda Game Studios oraz przygodowa gra akcji Uncharted 4: A Thief's End na konsolę PlayStation 4, tworzona przez zespół Naughty Dog. Oba tytuły zgarnęły po trzy wyróżnienia, deklasując w tym względzie całą konkurencję. Dokładną rozpiskę wygranych, wraz z wszystkimi nominowanymi, znajdziecie poniżej. Przypominam jeszcze, ze w głosowaniu brali udział przedstawiciele największych mediów związanych z grami, w tym redaktorzy takich serwisów jak: GameSpot, IGN, GameTrailers, Eurogamer, Destructoid, Kotaku, PC Gamer czy też Polygon.

Game Critics Awards - wyłoniono najlepsze gry targów E3 2015 - ilustracja #1

Nagroda główna (Best of Show):

Zwycięzca:

  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios/Bethesda)

Pozostałe nominowane gry:

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/SCE)
  • Oculus Touch (Oculus VR)
  • Star Wars Battlefront (DICE/EA)
  • Uncharted 4: A Thief's End (Naughty Dog/SCE)

Najlepszy nowy projekt (Best Original Game):

Zwycięzca:

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/SCE)

Pozostałe nominowane gry:

  • Abzu (Giant Squid/505 Games)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • The Last Guardian (GenDesign/SCE Japan/SCE)
  • Unravel (Coldwood Interactive/EA)

Najlepsza gra na konsole (Best Console Game):

Zwycięzca:

  • Uncharted 4: A Thief's End (Naughty Dog/SCE)

Pozostałe nominowane gry:

  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios/Bethesda)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/SCE)
  • Star Wars Battlefront (DICE/EA)
  • Super Mario Maker (Nintendo)

Najlepsza gra na urządzenia przenośne (Best Handheld Game):

Zwycięzca:

  • The Legend of Zelda: Triforce Heroes (Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Fallout Shelter (Bethesda Game Studios/Bethesda)
  • Mario & Luigi: Paper Jam (AlphaDream/Nintendo)
  • Persona 4 Dancing All Night (Atlus)

Najlepsza gra na PC (Best PC Game):

Zwycięzca:

  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios/Bethesda)

Pozostałe nominowane gry:

  • DOOM (id Software/Bethesda)
  • Just Cause 3 (Avalanche Studios/Square-Enix)
  • Star Wars Battlefront (DICE/EA)
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najlepszy sprzęt (Best Hardware):

Zwycięzca:

  • Oculus Touch (Oculus VR)

Pozostałe nominowane urządzenia:

  • Microsoft HoloLens (Microsoft)
  • Oculus Rift (Oculus VR)
  • Project Morpheus (Sony Computer Entertainment)
  • Xbox Elite Wireless Controller (Microsoft)

Najlepsza gra akcji (Best Action Game):

Zwycięzca:

  • Star Wars Battlefront (DICE/EA)

Pozostałe nominowane gry:

  • DOOM (id Software/Bethesda)
  • Halo 5: Guardians (343/Microsoft Studios)
  • Just Cause 3 (Avalanche Studios/Square-Enix)
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najlepsza przygodowa gra akcji (Best Action/Adventure Game):

Zwycięzca:

  • Uncharted 4: A Thief's End (Naughty Dog/SCE)

Pozostałe nominowane gry:

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/SCE)
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Kojima Productions/Konami)
  • Rise of the Tomb Raider (Crystal Dynamics/Microsoft Studios)
  • The Last Guardian (GenDesign/SCE Japan/SCE)

Najlepsza gra RPG (Best RPG):

Zwycięzca:

  • Fallout 4 (Bethesda Game Studios/Bethesda)

Pozostałe nominowane gry:

  • Dark Souls 3 (From Software/Bandai-Namco Games)
  • Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
  • Mario & Luigi: Paper Jam (AlphaDream/Nintendo)
  • Sword Coast Legends (n-Space/Digital Extremes/Wizards of the Coast)

Najlepsza gra wyścigowa (Best Racing Game):

Zwycięzca:

  • Need for Speed (Ghost Games/EA)

Pozostałe nominowane gry:

  • Forza Motorsport 6 (Turn 10/Microsoft Studios)
  • Trackmania Turbo (Nadeo/Ubisoft)

Najlepsza gra sportowa (Best Sports Game):

Zwycięzca:

  • FIFA 16 (EA Canada/EA)

Pozostałe nominowane gry:

  • NHL 16 (EA Canada/EA)
  • Madden NFL 16 (EA Tiburon/EA)
  • Pro Evolution Soccer 2016 (Konami)
  • Rory McIlroy PGA Tour (EA Tiburon/EA)

Najlepsza gra rodzinna/społecznościowa (Best Family/Social Game):

Zwycięzca:

  • Super Mario Maker (Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Disney Infinity 3.0 (Avalanche Software/Disney Interactive)
  • Guitar Hero Live (FreeStyleGames/Activision)
  • LEGO Dimensions (TT Games/WBIE)
  • Rock Band 4 (Harmonix)

Najlepszy tryb multiplayer (Best Online Multiplayer):

Zwycięzca:

  • Star Wars Battlefront (DICE/EA)

Pozostałe nominowane gry:

  • Call of Duty: Black Ops III (TreyArch/Activision)
  • Halo 5: Guardians (343/Microsoft Studios)
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Tom Clancy's The Division (Massive/Ubisoft)

Najlepsza gra niezależna (Best Independent Game):

Zwycięzca:

  • No Man's Sky (Hello Games/SCE)

Pozostałe nominowane gry:

  • Abzu (Giant Squid/505)
  • Below (Capy Games)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • Wattam (Funomena)

Specjalne wyróżnienie za grafikę:

  • Uncharted 4: A Thief's End (Naughty Dog/SCE)