Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 11:58

autor: Gacek

Overwatch 2 - twórcy osiągnęli ważny kamień milowy, nowe szczegóły wkrótce

Blizzard podzielił się nowymi danymi w ramach kwartalnego podsumowania finansowego. W firmowej prezentacji znalazły się informacje o stanie produkcji Overwatch 2.

W ostatnim czasie Activision Blizzard wzbudza sporo kontrowersji. Firma została oskarżona przez pracowników o mobbing i molestowanie w pracy, a ze stanowiska zrezygnował J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment. Amerykańska korporacja działa jednak dalej, a 3 sierpnia doszło do podsumowania jej kwartalnych wyników finansowych. W prezentacji przygotowanej przez firmę widnieje nowa informacja dotycząca Overwatch 2, czyli kontynuacji znanej sieciowej strzelanki z 2016 roku. Okazuje się, że gra niedawno osiągnęła ważny kamień milowy w procesie produkcji. Twórcy stwierdzili również, że odbiór ich poprzedniego update’u o stanie gry był „świetny”, dlatego teraz czekają, żeby podzielić się z fanami nowymi informacjami. Gdy w przyszłych miesiącach gra osiągnie późniejsze etapy produkcji, deweloperzy udostępnią więcej szczegółów.

Jedną z największych zmian w Overwatch 2 ma być nowa kompozycja drużyn. W pierwszej części funkcjonował tryb 6 vs 6 graczy. Teraz w rywalizacji będzie uczestniczyć po 5 bohaterów na stronę konfliktu. W produkcji ujrzymy również nowe mapy oraz rozbudowane tryby kooperacji, w których powalczymy z AI.

Na grę czekamy od dawna, ale nowe wieści dają nadzieję, że już niedługo poznamy datę premiery. Jesteście podekscytowani tą produkcją?