Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 10:38

Nowe Call of Duty w ostatnim kwartale 2021 roku; Activision zapowiada powiązanie z Warzone

Activision potwierdziło, że nowa odsłona Call of Duty pojawi się na rynku w ostatnim kwartale 2021 roku. Ma być ona powiązana z darmowym Warzone.

W SKRÓCIE:
  • Activision zdradziło, że nowe Call of Duty pojawi się na rynku w ostatnim kwartale bieżącego roku.
  • Gra pozwoli na rozgrywkę w trybie jednoosobowym, kooperacji oraz multiplayerze.
  • W jakiś sposób będzie ona powiązana z darmowym Warzone.

Nadchodzące Call of Duty od Sledgehammer Games to dość tajemniczy projekt. Od dłuższego czasu po sieci krążą informacje na temat rzekomych problemów towarzyszących produkcji oraz spekulacje dotyczące okresu historycznego, w jakim osadzona zostanie akcja gry. Activision stale przekonuje przy tym, że z tytułem jest wszystko w porządku i będzie on wielkim sukcesem. Tę samą narrację uskuteczniono podczas ostatniej konferencji z inwestorami. Tym razem poruszono jednak również temat daty premiery gry oraz jej powiązań z CoD: Warzone.

Nasze zespoły ciężko pracują and kolejnym Call of Duty, którego premiera przewidziana jest na ostatni kwartał bieżącego roku. Poczynając od realiów, które kochają nasi fani, po olbrzymią ilość zaplanowanej zawartości, uważamy, że gra spotka się z niesamowicie dobrym odbiorem. Jednocześnie, oprócz zagwarantowania wspaniałego doświadczenia zarówno graczom korzystającym z konsol starej, jak i nowej generacji, zamierzamy pogłębiać integrację pomiędzy płatnymi tytułami a darmowym Warzone, które doczeka się znaczących innowacji. Nasze zespoły nie mogą się doczekać, by ujawnić, nad czym pracowały.

Wypowiedź ta zdradza dużo informacji na temat nadchodzącej gry. Oprócz przybliżonego terminu jej premiery zdradzono również, że pojawi się ona na konsolach zarówno nowej, jak i starej generacji. Realia, które kochają gracze, mogą za to oznaczać okres II wojny światowej. Pasowałoby to do wielu wcześniejszych przecieków, które pojawiały się w sieci. Wspomnienie integracji z Warzone może być za to potwierdzeniem plotek, jakoby nowa odsłona cyklu miała zostać zapowiedziana właśnie za pośrednictwem tego darmowego tytułu. Możliwe jednak, że firma nie poprzestanie na tym i „współpraca” obu produkcji będzie jeszcze bardziej znacząca.

Oprócz tego podczas konferencji zdradzono, że Call of Duty od Sledgehammer Games pozwoli na rozgrywkę jednoosobową w ramach kampanii fabularnej, a także zaoferuje tryb co-op oraz multiplayer. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Biorąc jednak pod uwagę coraz bardziej otwarte wypowiedzi Activision na temat gry, możliwe, że niedługo doczekamy się jej oficjalnej prezentacji.