Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2018, 08:22

autor: Adrian Werner

OVERKILL's The Walking Dead - wymagania sprzętowe i nowe informacje

Poznaliśmy wymagania sprzętowe OVERKILL's The Walking Dead. Autorzy ujawnili również, że w grze zabraknie lootboksów oraz opcji cross-play.

Gra ukaże się w listopadzie. - OVERKILL's The Walking Dead - wymagania sprzętowe i nowe informacje - wiadomość - 2018-06-30
Gra ukaże się w listopadzie.
OVERKILL’S THE WALKING DEAD W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: OVERKILL Software
 2. Wydawca: 505 Games
 3. Gatunek: FPS
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 6 listopada 2018 r.

OVERKILL's The Walking Dead zapowiada się na jedną z najciekawszych kooperacyjnych strzelanek tego roku. Dlatego z zainteresowaniem witamy wszystkie świeże informacje na temat tego projektu. Najnowszy zestaw konkretów autorzy ujawnili, odpowiadając w serwisie Reddit na pytania fanów.

Choć OVERKILL's The Walking Dead projektowane jest z myślą o trybie kooperacyjnym, to pozwoli na samotną zabawę. Standardowo poziom trudności dopasowany jest do czteroosobowej grupy ocalałych, ale zostanie dynamicznie zmodyfikowany w przypadku, gdy bawić się będzie 1, 2 lub 3 graczy. Sposób, w jaki autorzy odpowiedzieli na to pytanie, sugeruje jednak, że nawet podczas rozgrywki solo może być wymagane połączenie z Internetem.

W grze nie pojawią się żadne lootboksy, gdyż autorzy uważają, że nie pasują one do klimatu i stylu rozgrywki OVERKILL's The Walking Dead. Zamiast tego gra będzie rozwijana za pomocą tradycyjnych płatnych DLC i darmowych aktualizacji z nową zawartością. Twórcy zdradzili także, że w produkcji zabraknie opcji cross-play i możliwości rozgrywki na podzielonym ekranie.

Ponadto studio Overkill ujawniło wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 3.3Ghz
 2. Karta graficzna: Nvidia GTX 960 2GB
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 60 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8.1/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i7 3.3Ghz
 2. Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 6GB
 3. Pamięć: 16 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 60 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10

Autorzy podkreślili, że w przypadku systemu operacyjnego oficjalnie wspierany będzie tylko Windows 10, ale gra najpewniej będzie działała także na Windowsach 7 i 8.1. Po prostu nie są w stanie zagwarantować, że na starszych wersjach systemu nie pojawią się żadne problemy.

OVERKILL's The Walking Dead powstaje na bazie silnika Unreal Engine, ale autorzy mocno zmodyfikowali tę technologię, dodając m.in. własny system oświetlenia oraz mechanizmy odpowiadające za losowe generowanie niektórych elementów gry.

Przypomnijmy na koniec, że OVERKILL's The Walking Dead zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 6 listopada w Stanach Zjednoczonych. Europejczycy poczekają dwa dni dłużej. Gra nie zaoferuje polskiej wersji językowej, przynajmniej w dniu rynkowego debiutu.

 1. Oficjalna strona OVERKILL's The Walking Dead