Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 10:45

autor: Entelarmer

Otwarte testy Titanfall 2 już wkrótce, ale tylko na konsolach

Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment zapowiedział techniczne beta testy gry Titanfall 2. Udział w nich wezmą wyłącznie posiadacze konsol Xbox One oraz PlayStation 4.

Do premiery drugiej odsłony serii Titanfall zostały nieco ponad dwa miesiące i twórcy stopniowo ujawniają informacje o grze. Niedawno donosiliśmy o zamkniętej prezentacji trybu dla jednego gracza, a za niecałe 10 godzin Titanfall 2 pojawi się na rozpoczynających się dziś targach gamescom (pokaz będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube produkcji). Zespół Respawn Entertainment zapowiedział też rychłe rozpoczęcie otwartych testów gry, przy czym nie chodzi tu o wersję beta gry, a próbę techniczną. Co prawda, w ogłoszeniu na oficjalnej stronie produkcji nie podano choćby przybliżonej daty, jednak szef studia Vice Zampella ostrzegł graczy na Twitterze, by zarezerwowali sobie najbliższe dwa weekendy. Niestety, nie dotyczy to pecetowców, bowiem testy odbędą się jedynie na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Wykluczenie pecetowców z udziału w nadchodzącym teście podyktowane jest nie tylko względami technicznymi, ale i chęcią zachowania w tajemnicy fabuły gry. - Otwarte testy Titanfall 2 już wkrótce i tylko na konsolach - wiadomość - 2016-08-16
Wykluczenie pecetowców z udziału w nadchodzącym teście podyktowane jest nie tylko względami technicznymi, ale i chęcią zachowania w tajemnicy fabuły gry.

Decyzja o nieuwzględnieniu komputerów osobistych może wydawać się zaskakująca, ale twórcy mają ku temu dwa bardzo konkretne powody. Jak tłumaczą w wyżej wspomnianym wpisie na stronie Titanfall 2, studio wciąż nie wykonało laboratoryjnych testów kompatybilności, co oznacza, że produkcja nie jest gotowa do uruchomienia na różnych konfiguracjach sprzętowych. Dość powiedzieć, że gra nie byłaby w stanie pójść na minimalnej specyfikacji podanej przez twórców. Ponadto Zampella wyjaśnił, że – jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – nadchodzące testy będą miały czysto techniczny charakter (czytaj: sprawdzenie wydajności serwerów) i zdaniem twórców nie ma potrzeby testowania tego na komputerach. Tym bardziej, że sama gra nie jest bynajmniej skończona i zespół nieustannie poprawia lub zmienia poszczególne elementy.

Drugim powodem, dla którego Respawn zdecydowało się na stricte konsolowy test, jest kampania dla jednego gracza. Fabuła Titanfall 2 ma skrywać „wspaniałe sekrety” i twórcom zależy na tym, by pozostały one tajemnicą aż do premiery. Tymczasem według Zampelli pecetowcy wielokrotnie wykazali, że potrafią wygrzebać z plików gry wszelkie zawarte w nich informacje. Czy to wystarczy do zachowania największych niespodzianek fabularnych drugiego Titanfall w sekrecie, przekonamy się po rozpoczęciu testów.

Otwarte testy Titanfall 2 już wkrótce i tylko na konsolach - ilustracja #3

Titanfall 2 to kontynuacja sieciowej strzelaniny z 2014 roku autorstwa Respawn Entertainment. W przeciwieństwie do poprzedniczki, gra zaoferuje rozbudowaną kampanię fabularną. W ramach niej pokierujemy Jackiem Cooperem, który ze strzelca ruchu oporu awansuje na pilota Tytana BT-7274, po tym jak poprzedni właściciel mecha ginie w trakcie misji. Pod względem rozgrywki dwójka wprowadzi garść nowości (sześciu kolejnych Tytanów, dodatkowe gadżety dla pilotów itd.), ale podstawa pozostanie niezmieniona – gracze pokierują żołnierzem przyszłości wyposażonym w sprzęt pozwalający m.in. biegać po ścianach budynków oraz kierować tytułowymi, ogromnymi mechami. Tytuł zadebiutuje 28 października na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC.