Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2018, 14:35

autor: AlexB

Oto teaser 1983 - pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa

W sieci zadebiutował teaser 1983, czyli pierwszego polskojęzycznego serialu wyprodukowanego dla platformy Netflix, w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Ujrzy on światło dzienne 30 listopada bieżącego roku.

W serialu 1983 zamach terrorystyczny sprawił, że historia naszego kraju potoczyła się zupełnie inaczej. - Oto teaser 1983 - pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa - wiadomość - 2018-10-02
W serialu 1983 zamach terrorystyczny sprawił, że historia naszego kraju potoczyła się zupełnie inaczej.

Od zapowiedzi 1983, czyli pierwszego polskojęzycznego serialu produkowanego dla platformy Netflix, minął już ponad rok. Czas zatem najwyższy, by zaprezentować jego debiutancki zwiastun, zwłaszcza że zaplanowana na 30 listopada premiera ośmioodcinkowej produkcji zbliża się wielkimi krokami. Oto on w pełnej krasie:

Akcja serialu wyreżyserowanego przez doskonale znane polskiej i światowej publiczności Agnieszkę Holland i Kasię Adamik będzie rozgrywała się w ponurej alternatywnej rzeczywistości. W wyniku przeprowadzonego w 1983 roku ataku terrorystycznego w Polsce nigdy nie upadł komunizm. Okazuje się jednak, że zamach był konsekwencją spisku. Na jego trop wpadają pełen ideałów student (w tej roli Maciej Musiał) i skompromitowany oficer śledczy (Robert Więckiewicz). Ich odkrycia mogą zachwiać obecnym porządkiem. Nic zatem dziwnego, że władza nie cofnie się przed niczym, by zachować swoje sekrety w ukryciu.

W 1983 ujrzymy między innymi Macieja Musiała i Zofię Wichłacz. / Źródło: Netflix - Oto teaser 1983 - pierwszego polskojęzycznego serialu Netfliksa - wiadomość - 2018-10-02
W 1983 ujrzymy między innymi Macieja Musiała i Zofię Wichłacz. / Źródło: Netflix

Oprócz Roberta Więckiewicza i Macieja Musiała w 1983 zobaczymy również Zofię Wichłacz (Miasto 44, Rojst), Michalinę Olszańską (Córki dancingu), Andrzeja Chyrę (Dług, Komornik), Mirosława Zbrojewicza (Chłopaki nie płaczą) oraz Ewę Błaszczyk (Zmiennicy). Pomysłodawcą i twórcą scenariusza serialu jest Joshua Long, który na razie nie jest szerzej znany w światku filmowym i telewizyjnym. Lecz kto wie? Być może przygotowywana dla Netfliksa polskojęzyczna produkcja stanie się dla niego furtką do wielkiej kariery showrunnera.