Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 16:30

Oto Ultimate Admiral Dreadnoughts - morska strategia od twórców Naval Action

Na PC zmierza Ultimate Admiral: Dreadnoughts – „symulator” admirała od studia Game-Labs, który pozwoli na pokierowanie flotą statków jednej z dziesięciu potęg w latach 1890-1930+. Data premiery nie jest na razie znana.

Nadeszły dobre czasy dla miłośników okrętów i walki morskiej. We wczesnym dostępie triumfy święci polski UBOAT, a na horyzoncie już majaczy strategia Ultimate Admiral: Dreadnoughts od studia Game-Labs, twórców między innymi Ultimate General: Civil War czy sieciowego Naval Action. Pierwszy raz mogliśmy usłyszeć o tym tytule we wrześniu ubiegłego roku, lecz dopiero niedawno poznaliśmy więcej szczegółów na jego temat.

W Ultimate Admiral poprowadzimy do boju potężne okręty wojenne. - Oto Ultimate Admiral Dreadnoughts - morska strategia od twórców Naval Action - wiadomość - 2019-05-06
W Ultimate Admiral poprowadzimy do boju potężne okręty wojenne.

Ultimate Admiral: Dreadnoughts nawiązuje do gry Rule of Waves z 2016 roku. Produkcja Game-Labs pozwoli na wcielenie się w admirała w służbie jednej z kilku światowych potęg (do wyboru będą między innymi Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Japonia oraz Rosja) i pokierowanie działaniami jej floty począwszy od 1890 roku do dwudziestolecia międzywojennego. W wersji alfa tytułu dostępne będą dwa tryby zabawy - Naval Academy, który pozwoli na rozegranie szybkiej bitwy na podstawie z góry określonego scenariusza, oraz pełna kampania, przypominająca nieco tę znaną z serii Total War, choć nie będziemy mieli bezpośredniego wpływu na politykę reprezentowanego przez nas kraju i pewne wydarzenia mogą rozpocząć się bez naszego udziału (i czasem nawet woli).

Bitwy w Ultimate Admiral będą efektowne, ale i wymagające. - Oto Ultimate Admiral Dreadnoughts - morska strategia od twórców Naval Action - wiadomość - 2019-05-06
Bitwy w Ultimate Admiral będą efektowne, ale i wymagające.

Co oczywiste, podczas konfrontacji największe szanse na wygraną będzie miała ta strona, która dysponuje lepszym sprzętem. Projektowanie coraz lepszych jednostek zostanie oddane w nasze ręce. Twórcy obiecują szeroki wybór opcji, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie stworzyć najróżniejsze rodzaje maszyn – od okrętów podwodnych i kutrów torpedowych po potężne pancerniki.

Jednym z zadań gracza w Ultimate Admiral będzie projektowanie własnych okrętów. - Oto Ultimate Admiral Dreadnoughts - morska strategia od twórców Naval Action - wiadomość - 2019-05-06
Jednym z zadań gracza w Ultimate Admiral będzie projektowanie własnych okrętów.

Każda, choćby najmniejsza wprowadzona przez nas zmiana w projekcie danej maszyny przełoży się na jej zachowanie podczas bitwy. W trakcie walk niebagatelny wpływ będą miały również chociażby efekty pogodowe czy dokładnie odwzorowana balistyka. Wszystko po to, by zabawa była dostatecznie wymagająca, a doświadczenie płynące z obcowania z tytułem jak najbardziej realistyczne, co zresztą jest znakiem rozpoznawczym dla poprzednich produkcji studia Game-Labs.

Ultimate Admiral: Dreadnoughts będzie można kupić w dwóch edycjach – Standardowej, zawierającej klucz do gry na platformę Steam, oraz Limitowanej, dającej dodatkowo dostęp do zamkniętych testów wersji alfa tytułu. Przedsprzedaż na razie nie ruszyła. Nie znamy również jego daty premiery. Wiemy jedynie, że zmierza on wyłącznie na PC.

Równolegle studio Game-Labs pracuje nad grą Ultimate Admiral: Age of Sail, która pozwoli na objęcie kontroli nad żaglowcami biorącymi udział w konfliktach amerykańsko-brytyjskich na przełomie XVIII i XIX wieku. Tytuł ma zadebiutować w ramach wczesnego dostępu jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry Ultimate Admiral: Dreadnoughts